ścianki ażurowe

Ścianki ażurowe spełnią nasze oczekiwania

Ścianki ażurowe należą do kategorii ścianek działowych, których można wyróżnić zdecydowanie więcej ze względu na materiał, z którego są zrobione, jak i wygląd. Wynika z tego, że ich celem jest wydzielenie części mieszkania na konkretny cel. Zatem może to być kąt do pracy w salonie, miejsce do zabawy dla dziecka, sypialnia, czy aneks kuchenny. Może się wydawać, że tylko w dużych przestrzeniach możliwe są takie rozwiązania. Praktyka jednak mówi, że nawet w małej kawalerce przy odrobinie chęci, jesteśmy w stanie przygotować osobne pomieszczenie.

Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na pytanie, czy ścianki ażurowe należą do najpopularniejszych sposobów wydzielania osobnej przestrzeni, to należałoby uznać, że tak. Aczkolwiek na pewno niemniej popularne są takie pomysły, jak ścianka działowa z cegieł, szklana, z płyt gipsowych, drewna, czy w formie parawanów. Jak widać metod jest całkiem sporo, a ich wybór w dużej mierze zależy od naszych potrzeb, przyzwyczajeń, zmysłu estetycznego, czy też możliwości finansowych.

Ścianki ażurowe ze względu na materiał

Niewątpliwie ścianki ażurowe również można podzielić ze względu na materiał, z jakiego są zrobione. Będą to drewno, sklejka, na pewno płyta MDF, czy aluminiowe płyty kompozytowe. Ich największą zaletą jest to, że z jednej strony wydzielają osobne miejsce, z drugiej strony pozostają w jakiejś relacji z przestrzenią, z której zostały wyodrębnione. Dzieje się tak, ponieważ jak ich nazwa wskazuje, nie są w pełni zabudowane. Kształt natomiast samej zabudowy, który może być rzecz jasna różny, a nawet inspirująco wymyślny, pozwala na rozmaite metody korzystania z tego rozwiązania.

Powód do satysfakcji

Jeżeli do tego dodamy fakt, że można tutaj zainstalować niezwykle ciekawe oświetlenie, to w rezultacie osiągniemy rezultaty, które są niemożliwe przy innych rodzajach ścianek działowych. Za dnia światło dzienne będzie leniwie oświetlać nowo powstałe, osobne pomieszczenie, za to wieczorem sztuczne światło stworzy wartość dodaną, która dobrze zaplanowana, będzie powodem do satysfakcji.

Potrzeby stwarzają idealne rozwiązania

Kiedy zdecydować się na ścianki ażurowe? Najłatwiej będzie powiedzieć, że to nasze potrzeby stwarzają takie scenariusze. Na przykład nie planujemy żadnych dużych remontów, ale przydałaby się nam dodatkowa przestrzeń. Przegroda, o której tutaj piszemy, będzie idealnym rozwiązaniem. W dodatku szybkim w realizacji i niezbyt inwazyjnym. Co znaczy, że nie będziemy musieli połowę zawartości mieszkania przenieść w inne miejsce. Zatem za każdym razem, gdy myślimy o wydzieleniu sypialni w salonie, strefy z wanną w łazience, czy kąta biurowego w pokoju – ścianki ażurowe spełnią nasze oczekiwania.