blaty drewniane

Blaty drewniane w nowoczesnych i tradycyjnych wnętrzach

Read Time:2 Minute, 5 Second

Czasami nie trzeba zbyt wiele, żeby się przekonać, że blaty drewniane pasują do każdego stylu wnętrza. Owszem, jak przejrzymy wypowiedzi projektantów, to oni nas zapewnią, że to w ogóle nie jest problem. Czy będzie to tradycyjne, czy nowoczesne pomieszczenie – nie ma różnicy. Autorytet, a na pewno do niego należą projektanci, być może wystarczy nam za głos rozsądku. Jeżeli nie, to chyba dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie dostępnych w Internecie zdjęć pomieszczeń, w których takie rozwiązania są stosowane.

Sprawa jednak wcale nie jest tak prosta. Blaty drewniane oczywiście są popularne i chętnie wykorzystywane, ale czy na pewno fotografie, które przeglądamy, pozwalają nam dobrze ocenić konkretne wnętrze? Przecież najczęściej są one świetnie zaprojektowane, gdzie każdy szczegół ma swoje znaczenie i by osiągnąć taki efekt, jak ten, który mamy przed oczami, trzeba nie lada kunsztu i umiejętności.

Blaty drewniane w każdym stylu

Nie to jednak sprawia, że przekonujemy się, iż blaty drewniane sprawdzą się w każdym stylu. Wcale nie ma takiej potrzeby, by dokładnie odwzorować modele wystrojów, z którymi zetkniemy się w branżowych pismach. Rzecz w tym, że musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście wykorzystanie blatu w takim otoczeniu nas przekonuje. W takim, czyli w tradycyjnym lub nowoczesnym. Bo jeżeli tak, to przynajmniej jedną wątpliwość będziemy mieli z głowy. Bo bez względu na to, czy odtworzymy każdy szczegół, ważne jest, aby mieć pewność, że bez względu na nasze zamiary, to rozwiązanie po prostu się sprawdza i nie ma do niego zastrzeżeń.

Blaty drewniane w naturalnej odsłonie

Jeżeli mamy te dwa sprawdziany za sobą, to pozostaje nam odpowiedź na jaki styl się decydujemy. Mniej, czy bardziej konserwatywny. A może jednak progresywny z małą ilością dodatków. Czy może – bez względu na efekt – ma być jednak przytulnie, ciepło i przyjaźnie. Otóż warto wiedzieć, że sam fakt skorzystania z drewnianego blatu rozwiązuje nam sporo problemów. Dlaczego? Odpowiedź jest prozaiczna. Drewno samo w sobie wytwarza pewien rodzaj atmosfery, którą moglibyśmy nazwać przytulną. Emanuje tym i trudno powiedzieć na czym to polega, ale tak jest. Niewątpliwie tak działa jego naturalność.

Wiele gatunków, jeden wybór

Na pewno rozglądając się za drewnianym blatem, na przykład do kuchni, spotkamy się z pytaniem – na jakim gatunku nam zależy. Wydaje się, że tutaj mogą zacząć się przysłowiowe schody. Gatunków drewna jest sporo, a tych, które najbardziej nadają się do kuchni również nie brakuje. I to bez różnicy – czy myślimy o drewnie krajowym, czy egzotycznym. Pamiętajmy jednak, że najpierw musimy sobie odpowiedzieć, jak często będziemy wykorzystywać blat i w jakich warunkach. Po tym nie będziemy mieli wątpliwości, jaki gatunek będzie najlepiej przydatny.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *