wełna merino

Wełna merino na lato i zimę

Nie wiem, jak wy, ale zastanawiając się, czy wełna merino to najlepsze, co może nas spotkać, odpowiadam z pełną odpowiedzialnością, że owszem. Być może ta deklaracja może niektórych z was zaskoczyć, ale jeżeli tak, to zapewne dlatego, że nie mieliście okazji zetknąć się z tym naturalnym włóknem od niezwykłych owiec merynosowych. Powiem więcej – być może nawet mieliście okazję gdzieś przy okazji trafić na produkty z tej przędzy, ale widząc cienkie sweterki na zimę, uznaliście, że coś tak lekkiego nie może was uchronić przed chłodem. Z drugiej strony osoby, które znają właściwości tej wełny, doskonale wiedzą, o czym mówię.

Wełna merino – dar od natury

Ktoś właściwie powiedział, że świat dzieli się na tych, dla których wełna merino stanowi niezaprzeczalny dar od natury i na tych, którzy jeszcze tego dobra nie odkryli. Zanim zajmiemy się tą drugą kategorią osób, powiedzmy, niezorientowanych, wytłumaczmy sobie jej zjawiskowość. Skąd się ona wzięła? Odpowiedź jest dość prosta. Pochodzi z runa owiec, pochodzących z Azji, a dzisiaj bardzo popularnych w Australii. Zwierzęta te żyjąc w górnych partiach gór, dostosowały swoją wełnę do warunków, w jakich przyszło im żyć. Dzięki temu – latem ich włókna będą nas chłodzić, a zimą – ogrzewać. Niezwykłe? A to jeszcze nie wszystko.

Wełna merino nadaje się, jak żadna inna

Że wełna merino grzeje – to rzecz, którą być może nawet dziecko wie. Ale, że ta sama odzież, robótka przygotowana z jej włókien, potrafi latem chronić organizm przed przegrzaniem? To już być może nie jest tak powszechną wiedzą. A to jest jej podstawowy atut, którego nie znajdziemy w innych, naturalnych zestawach. Jeżeli lubisz chodzić po górach, to musisz wiedzieć, że wełna ta świetnie odprowadza wilgoć. Nadaje się jak żadna inna na pierwszą warstwę, przylegającą do ciała. Zapewni ci komfort górskich wędrówek, a skóra jednocześnie pozostanie sucha, zapewniając ci komfort w drodze. Poza tym ma szereg dodatkowych, nie mniej ważnych zalet. Jest antybakteryjna, niezwykle lekka, elastyczna, wytrzymała, szybko schnie, a nawet posiada cechy, sprzyjające twojej zdrowotnej kondycji.

Warto ją przetestować

Nie będzie przesadą, jeżeli na koniec powiemy, że wełna merino nie ma wad poza jedną. Jest droga. Natomiast dobrą informacją niech będzie to, że ubrania z niej zrobione są wytrzymałe. Nie zużywają się zbyt szybko. Służą przez wiele lat, nie tracąc nic na swoich właściwościach. Spotkać możemy również rzeczy wykonane z mieszaniny merino i sztucznych włókien. Na pewno wtedy cena jest nieco niższa, ale o dziwo ich jakość wcale nie traci na atrakcyjności. Warto to sprawdzić.