buty

Oryginalne szafki na buty

Przedpokój to niewielkich rozmiarów, ale niezwykle istotne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Wymaga odpowiedniej aranżacji i doboru mebli, aby był praktyczny, a jednocześnie designerski. Nie może w nim zabraknąć szafki na buty. Jak ją wybrać?

Praktyczna szafka na buty do przedpokoju

Szafka na buty do przedpokoju to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, niezależnie od wielkości korytarza. Ich głównym zadaniem jest przechowywanie butów, aby nie walały się po podłodze. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale stanowi również zagrożenie, ponieważ o rzucony byle jak but, można się potknąć i przewrócić. Zakup mebla uzależniony jest przede wszystkim ord rozmiarów przedpokoju, jego wysokości, wnęk, a także wolnej przestrzeni. Wymaga zdjęcia pomiarów i dokładnej aranżacji. W bardzo wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się smukłe i wysokie szafki. Niewielka szerokość sprawi, że zmieszczą się we wnęce między ścianą a szafą i nie zajmą wiele miejsca. Jeżeli masz więcej miejsca do wygospodarowania, to będzie Ci o wiele łatwiej. Świetnie sprawdza się podwójne moduły, w których pomieścisz o wiele więcej par butów. Ciekawym rozwiązaniem są także zestawy, które składają się z szafki na buty do przedpokoju, niewielkiej komody lub szafy, lustra oraz wieszaków. Prezentują się bardzo ładnie i elegancko, pełniąc funkcję dekoracyjną. Pod uwagę warto wziąć również sposób otwierania drzwiczek, który pozostaje nie bez znaczenia. Jeżeli korytarz jest przestronny, drzwiczki mogą być otwierane na różne sposoby np. wysuwane szuflady. W przypadku wąskich korytarzu, gdzie liczy się każdy centymetr, postaw na szafki z uchylnymi frontami bądź odkryte półki.

Odpowiednie wymiary szafki

Decydując się na zakup szafki na buty, koniecznie weź pod uwagę nie tylko wysokość i szerokość, ale również głębokość. Wymiar ten należy dostosować zarówno do rodzaju, jak i wielkości butów, które będziesz w niej przechowywać. Obuwie z wysoką cholewką np. kalosze, kozaki wymagają zupełnie innej przestrzeni niż płaskie klapki. Najlepiej wybrać takie meble, które mają różny rozstaw półek albo możliwość ich regulowania. Niskie buty letnie nie wymagają zbyt wielkie odległości pomiędzy jedną a drugą półką. Natomiast w przypadku zimowego obuwia, rozstaw ten jest znacznie większy. Kupując zbyt płytką szafkę i upychając na siłę w niej buty, możesz doprowadzić do ich deformacji.

Oryginalne szafki na buty

Szafki na buty do przedpokoju nie tylko służą do przechowywania obuwia, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. Obecnie sklepy oferują wiele modeli, wykonane z różnych materiałów, w szerokiej gamie kolorystycznej i w różnych wzorach. To wszystko sprawia, że można je dopasować niemalże do każdego wnętrza, niezależnie, w jakimś tylu go urządzono. Wybierając szafkę, pamiętaj, aby pasowała nie tylko do wystroju korytarza, ale również harmonizowała się z aranżacją całego mieszkania. W nowoczesnym pomieszczeniu doskonale komponować się będą szafki o jednolitej kolorystyce i gładkiej fakturze. W klasycznych wnętrzach perfekcyjnie prezentować się będzie uniwersalna szafka z drewna.