Pranie sofy – dlaczego warto zlecić firmie?

Aby meble długo nam służyły powinniśmy regularnie je czyścić. Szczególnej pielęgnacji wymagają meble tapicerowane, ponieważ w materiale może zbierać się sporo kurzu i bakterii. Samodzielne pranie sofy może okazać się jednak czasochłonne i nieskuteczne. Odpowiadamy więc, dlaczego warto zlecić je firmie. 

To dobre rozwiązanie, jeśli brakuje nam czasu

Podczas natłoku codziennych obowiązków rzadko mamy czas na dodatkowe zajęcia, takie jak, np. pranie sofy. W związku z tym zdarza się, że odkładamy to na później lub nie wykonujemy tego dostatecznie często. By wyczyścić mebel dokładnie w domu potrzeba by nawet kilku godzin, szczególnie w przypadku dużej kanapy. Możemy ten czas zaoszczędzić zlecając wykonanie prania tapicerki odpowiedniej firmie. Dzięki specjalistycznym narzędziom firma wykona to znacznie szybciej, niż gdybyśmy mieli szorować mebel ręcznie. 

Zalety wykorzystania profesjonalnego sprzętu

W czyszczeniu tapicerki dobór odpowiednich narzędzi i środków jest bardzo ważny. Sofa czy fotel mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, skóra czy tkanina sztuczna. Tworzywa te wymagają użycia innego sprzętu. Specjaliści z firmy, która zajmuje się takimi usługami, wiedzą, czego powinni użyć, by czyszczenie było efektywne i bezpieczne. Decydując się na skorzystanie z profesjonalnego prania sofy, unikniemy plam, przebarwień oraz zacieków. Mamy również gwarancję, że mebel nie zostanie zniszczony, a tapicerka będzie dokładnie wyczyszczona. Oprócz tego, mamy możliwość skorzystania z dodatkowych zabiegów, takich jak dezynfekcja czy impregnacja materiału. Samodzielne wykonanie tych czynności w domu byłoby trudne do osiągnięcia. 

Pranie sofy – jak często to robić i dlaczego jest takie ważne?

Sofa to nie tylko wygodny mebel przeznaczony do relaksu, ale także ozdoba każdego salonu, dlatego powinna być zawsze czysta i schludna. Jest to istotne ze względów higienicznych, ale także psychologicznych. Czyste otoczenie wpływa bowiem na komfort życia. Najlepiej odkurzać mebel przy każdym sprzątaniu, jednak co jakiś czas warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnych usług czyszczenia tapicerki. Wtedy mamy pewność, że nie jest to tylko powierzchowne mycie, a dogłębne usuwanie kurzu i bakterii. Można wykonać je, np. przed świętami lub na wiosnę. Pozwoli to nam cieszyć się estetycznym otoczeniem. Dokładne pranie sofy zaleca się wykonywać przynajmniej raz na kilka miesięcy. Jeśli jednak mamy w domu alergika, małe dzieci lub zwierzęta domowe poleca się robić to zdecydowanie częściej.