materac

Luksus dla każdego

Wybierając materac prawdopodobnie często spotykasz się z pytaniem, w jakiej pozycji lubisz spać najbardziej? Lubisz twarde bądź miękkie łóżko? Dla wielu, te kryteria wystarczą by wytypować odpowiedni produkt. Co jednak z tymi osobami, które często zmieniają pozycję w ciągu nocy? Jeżeli i ty budzisz się zawsze w innej pozycji, niż ta w której zasnąłeś – trafiłeś w dobre miejsce.

Producent materaców Tempur stworzył kolekcję Tempur Sensation, która doskonale sprawdzi się wśród osób często zmieniających pozycję w trakcie snu.

Pierwszym z kolekcji jest materac Tempur Sensation Supreme: https://salonsnu.pl/materace-tempur/569-materac-tempur-sensation-supreme-83100470.html. Najniższy i najtwardszy w odczuciu materac sprawdzi się dla osób lubiących silne podparcie w trakcie wypoczynku. To, co sprawia, że nada się on doskonale w wypadku częstych zmian pozycji to użycie materiału Tempur Dynamic Support.

Jest to silnie sprężysta piana, o mocno porowatej strukturze, która umożliwia wyjątkowo szybie dopasowanie do ciężaru ciała na niej spoczywającego, ale także błyskawicznie wraca do poprzedniej formy. Dzięki temu osoba, która zmienia pozycje w trakcie snu, nie czuje oporu, tak jak mogłoby się to wydarzyć w wypadku materacy z innych, bardziej miękkich  kolekcji.

Sprężystość i komfort poruszania to nie jedyne zalety materacy z kolekcji Sensation. Wierzch materaca przykrywają warstwy materiału Tempur: komfortowa i wspierająca. Dzięki nim materac dopasowuje się do kształtu i ciężaru ciała, pozwalając, by kręgosłup ułożył się w naturalnym dla niego kształcie. Piany termoelastyczne reagują na ciepło i ciężar, rozkładając go na większą powierzchnię, przez co całe ciało jest odpowiednio podparte. W wypadku osób śpiących na boku czy brzuchu, regularnie zmieniających pozycję, dobranie odpowiedniego materaca może pozwolić uniknąć porannych dolegliwości związanych z niewłaściwym ułożeniem ciała w nocy.

Warto wspomnieć o redukcji drgań, nieodłącznej funkcjonalności materaców Tempur, tak wyjątkowo ważnej dla osób, które dużo ruszają się w trakcie snu. Redukcja ta polega na niwelowaniu wibracji materaca wywołanych poruszaniem się na nim. W praktyce, ktoś kogo zwykle budzi ruch po drugiej stronie łóżka może spać spokojnie, ponieważ tego ruchu nie poczuje. Dzięki temu rozwiązaniu obie osoby mogą się komfortowo wyspać, bez obaw o jakość snu drugiej połówki.

Jeżeli nie odpowiada Ci twardy materac, zobacz jak prezentują się następne z kolekcji Tempur Sensation: https://salonsnu.pl/18-kolekcja-sensation. Ich wysokości rosną, dzięki czemu pomimo zmiany w odczuciu twardości nadal będą doskonale sprężyste i umożliwią Ci komfortowy sen.

Zaprszamy również do obejrzenia galerii naszych salonów https://salonsnu.pl/nasze-sklepy

artykuł sponsorowany.