łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane – do jakich wnętrz?

Z punktu widzenia wypoczynku i prywatności domownika sypialnia jest pomieszczeniem kluczowym. W związku z tym urządzając ją, należy zadbać o to, aby do relaksu zachęcały nie tylko obecne w niej meble, ale również ogólny wystrój. Powinien być on przytulny, uspokajający, a przy tym także zaaranżowany w sposób gwarantujący zachowanie pełnej harmonii jego poszczególnych detali. Sprawy nie ułatwia mnogość występujących na rynku stylów mebli i innego wyposażenia wnętrz, przez co dość łatwo pogubić się w całej masie dostępnych możliwości.

Dobrym punktem wyjścia w takiej sytuacji jest zatem to, żeby w pierwszej kolejności wybrać samo łóżko, czyli fundament każdej sypialni i dopiero na jego podstawie dobierać następne elementy wystroju. W ramach niniejszego wpisu przedstawiamy ciekawe rozwiązanie, które może wyznaczyć w ramach sypialni doskonały punkt zaczepienia do kreowania dalszej aranżacji.

Tapicerowane łóżko do sypialni z materacem – czym się charakteryzuje i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Mimo bardzo dynamicznie rosnącej popularności łóżka tapicerowane wciąż są rzadkością w polskich domach, co czyni z nich ciekawą i unikalną ozdobę wnętrza. Do ich głównych zalet w kontekście designu zaliczyć należy fakt obicia całości ramy materiałem, a także uwzględnienia w konstrukcji efektownego miękkiego zagłówka.

Jako że tapicerowane łóżko do sypialni z materacem samo w sobie jest rozwiązaniem dość innowacyjnym, zwykle najlepiej sprawdza się ono we wnętrzach stosunkowo nowoczesnych. Nie muszą być one od razu przesadnie futurystyczne, jednak co do zasady z całą pewnością daleko jest im np. do klasycznych wnętrz wiktoriańskich, stawiających m.in. na solidne, rzeźbione drewniane ramy. Łóżka takie cieszą się dużą popularnością przede wszystkim w obrębie pomieszczeń przestronnych i urządzonych raczej prosto i minimalistycznie.

Dobrym przykładem mogą tu być sypialnie w stylu skandynawskim, utrzymane w kolorystyce białej oraz kremowej. Doskonale współgrają również z wnętrzami o odważniejszych kolorach, gdzie dla wzmocnienia efektu zastosować można ich wariant wyposażony w ledowe podświetlenia. Świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach typu Glamour, gdzie za sprawą gustownych pikowanych zagłówków o falistej formie można osiągnąć niezwykle estetyczne rezultaty.

Tapicerowane łóżko do sypialni z materacem od renomowanego producenta w wielu różnych wariantach

Jak zostało wspomniane wcześniej, jednym z kluczowych aspektów, na które trzeba kłaść nacisk, aby uzyskać sypialnię zapewniającą domownikowi wysoki komfort przebywania w niej, jest spójność elementów wystroju. Ta z kolei możliwa jest do uzyskania tylko wtedy, kiedy mamy do dyspozycji szeroką gamę produktów zróżnicowanych pod względem stylistyki, funkcjonalności czy rozmiarów.

Jeśli chodzi o tapicerowane łóżko do sypialni z materacem, jednym z dostawców o najciekawszym i najszerszym asortymencie w Polsce jest kluczborska firma MebleMWM ITALY DESIGN działająca w branży już od przeszło 25 lat. W zależności od konkretnych potrzeb klienta odnaleźć tu można łóżka o szerokości z przedziału od 90 do 180 cm, wykonane w wielu rozmaitych stylach, w tym m.in.: loftowym, nowoczesnym, orientalnym, skandynawskim, vintage czy wymienionym już wcześniej, uwielbianym w szczególności przez kobiety glamour. Meble od wspomnianej marki są modne, designerskie, funkcjonalne, a przy tym również wytrzymałe i atrakcyjne cenowo, co w połączeniu z opisanym bogactwem asortymentowym, pozwala odnaleźć produkt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb niemal dowolnego klienta.