tapeta

Jakie błędy podczas wyboru tapety są najpopularniejsze?

Tapety to jedno z tych rozwiązań, które jest powszechnie stosowane. Nie jest to jednak nic zaskakującego – takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet. Tapety w kropki są nie tylko praktyczne, ale również doskonale prezentują się w wielu pomieszczeniach. Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas wyboru tapety? Których z nich należy unikać w sposób szczególny i jak się przed nimi chronić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Niedopasowanie tapety do stylu pomieszczenia

Bardzo często tapety w kropki są nieodpowiednio dopasowane do wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, jaki klimat panuje w danym pomieszczeniu i na tej podstawie podjąć optymalną decyzję. Błąd z reguły związany jest z tym, że nie do końca przemyślany nasz zakup, natomiast dekoracja nabywana jest w krótkim okresie czasu. O ile promocja jest zachęcająca, to nie powinna być kluczowym wyznacznikiem. Pamiętajmy o tym, że tapety w kropki są znaczącym akcentem dekoracyjnym – z pewnością dostrzegą to goście. Jeśli kolory będą zbyt ciężkie, natomiast motywy tapety będą dominujące we wnętrzu, wówczas może to znacząco zwracać uwagę. Nie jest to efekt, który chcemy każdorazowo uzyskać.

Tapetowanie całego wnętrza

Tapety w kropki są bardzo atrakcyjne i ciekawie się prezentują. Nie zmienia to jednak faktu, że nie powinny być tapetowane na wszystkich ścianach pomieszczenia. Warto mieć świadomość tego, że identyczny motyw może okazać się przytłaczający. W praktyce oznacza to, że pokój często nie jest już przytulny i wygląda na przepełniony, przeładowany. Tapety w kropki to tylko dekoracja, która sprawdzi się przykładowo na jednej ścianie. Tapeta to świetny sposób na mocniejsze zaakcentowanie wybranego przez nas stylu. Nie musimy obawiać się odważnych kolorów czy też dużych motywów, jednak wszystko należy robić ze smakiem – najważniejszy jest finalny efekt.

Nieodpowiednie dopasowanie do warunków panujących w pomieszczeniu

Ostatnim błędem, jaki poruszymy, jest nieodpowiednie dopasowanie tapety do warunków, które panują w pokoju. W takich pomieszczeniach, jak chociażby łazienka i kuchnia, należy w sposób szczególny zwrócić uwagę na nasz zakup. Zdecydowanie najrozsądniejsze wydają się być produkty wykonane z włókna szklanego, ewentualnie tapety winylowe. Dlaczego? Otóż mamy do czynienia z ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie na wilgoć, która w takich pomieszczeniach bywa destrukcyjna. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której tapety w kropki niespodziewanie miałby się odklejać. Jeśli będą odpowiednio dobrane, wówczas absolutnie nie musimy się tego obawiać. Dodatkowo ich czyszczenie jest łatwe- wystarczy wykorzystać specjalistyczne detergenty.