narożnik w kształcie podkowy

Podkowa w salonie – wybór odpowiedniego narożnika

Wygodna kanapa bywa często sercem każdego domu. Mieszkańcy gromadzą się na niej, by wspólnie rozmawiać po wyczerpującym dniu czy odpoczywać, oglądając przy okazji ulubiony serial. Skoro mebel ten służy zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkownikom, warto aby był wystarczająco wygodny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Rozmiar kanapy ma znaczenie

Kiedy w naszym domu bywa wiele osób, mieszkańców czy też gości, zwykła kanapa może się okazać niewystarczająca. Już trzy osoby chcące usiąść obok siebie wygodnie, zajmą całą jej powierzchnię. Jednak narożnik w kształcie podkowy, dzięki swojej rozbudowanej formie, zapewni swobodne miejsce dla kilku osób jednocześnie. Taki mebel umieszczony w centralnej części pokoju dziennego jest idealnym miejscem do urządzania przyjęć z przyjaciółmi, wspólnego oglądania filmów czy relaksu z książką. Dzięki dużej ilości miejsca, każda z tych czynności będzie zapewniała pełny odpoczynek i maksimum odprężenia. Możliwość samodzielnego zaprojektowania narożnika, pozwala każdemu z klientów na idealne wpasowanie rozmiaru mebla do posiadanego wnętrza i wykorzystanie posiadanej przestrzeni w satysfakcjonujący sposób.

Materiał gwarantem funkcjonalności na lata

Narożniki w kształcie u, oprócz indywidualnie dobieranego rozmiaru, wykonywane są z materiałów wybieranych przez klienta. Dzięki możliwości uczestniczenia w projektowaniu narożnika, można otrzymać mebel, który idealnie odpowiada naszym spersonalizowanym potrzebom. Kupujący bierze udział w decyzji dotyczącej rodzaju tkaniny, jej koloru oraz obszyć. Wybór jednak nie dotyczy jedynie materiału, którym kanapa jest obszyta, ale też elementów dodatkowych, w które jest wyposażona. Są nimi na przykład barek lub sprzęt z głośnikami audio. Dodatkowo można dołączyć do mebla pufy, które zapewnią zapasowe miejsce do siedzenia dla gości czy wygodne podparcie dla stóp w czasie wypoczynku. Narożnik w kształcie U można wyposażyć także we wbudowaną biblioteczkę na często czytane książki czy bibeloty, które są potrzebne stale pod ręką. Wszystkie te elementy stanowią praktyczne poszerzenie oferty narożnika, który przestaje być jedynie meblem do odpoczywania a staje się praktycznym i funkcjonalnym wyposażeniem salonu. Nie można zapomnieć również o rozkładaniu narożnika, do wygodnego i dużego łóżka, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Szybka przemiana kanapy w wygodne łóżko jest jej niezwykle ważnym atutem, w razie dłuższego pobytu odwiedzających nas gości.

Jeśli jesteś na etapie wyboru narożnika do domu, to nie ważne czy kierujesz się jego funkcjonalnością, czy możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb. W każdym z tych wypadków sięgając po narożnik w kształcie podkowy, dostaniesz praktyczność indywidualnego wyposażenia wraz z wygodą użytkowania przez długie lata.