kuchnia

Zaktualizuj swoją kuchnię dzięki tym wskazówkom

Nie jest tajemnicą, że kuchnia jest prawdopodobnie najpopularniejszym pomieszczeniem do remontu w domu. To miejsce, w którym większość ludzi spędza dużo czasu gotując i spożywając wspólne posiłki oraz po prostu zabawiając gości. To powiedziawszy, zaczyna się zużywać szybciej niż inne pokoje w domu, a właściciele domów chcą, aby był funkcjonalny i stylowy, ponieważ spędza w nim tyle czasu.  Jeśli więc chcesz zaktualizować swoją kuchnię, ale nie wiesz dokładnie, od czego zacząć i co będzie miało największy wpływ, oto kilka wskazówek i projektów, które warto rozważyć.

WYMIEŃ SZAFKI

Ogromną i bardzo oczywistą cechą kuchni są szafki. Zwykle zajmują sporo miejsca na ścianie, więc naprawdę pomagają nadać ton przestrzeni. Z biegiem czasu mogą zacząć wyglądać na porysowane, zużyte, wyszczerbione i po prostu przestarzałe. 

Jeśli chodzi o ich aktualizację, masz kilka opcji. W zależności od materiału i stanu szafek można je odnawiać lub bejcować / malować, aby je odświeżyć. Jeśli nie, to rozważasz instalację nowych szaf. 

ZAKTUALIZUJ OŚWIETLENIE KUCHNI

Oświetlenie odgrywa również ogromną rolę w wyglądzie i odczuciu przestrzeni. Jeśli jesteś gotowy, aby zaktualizować swoje obecne oprawy, zastanów się, jakie istnieją inne rodzaje oświetlenia i co może dobrze działać w kuchni. Na przykład oświetlenie podszafkowe, oświetlenie szynowe i oświetlenie wiszące mogą pięknie działać w kuchni.  

ZAINSTALUJ NOWĄ PODŁOGĘ

Oto projekt, który będzie miał maksymalny wpływ, ponieważ całkowicie odmieni wygląd kuchni. Zainstalowanie nowej podłogi może zaktualizować przestrzeń, sprawić, że będzie ona większa i jaśniejsza, a także będzie bardziej funkcjonalna (łatwiejsza do czyszczenia i konserwacji). Jednym z najpopularniejszych rodzajów podłóg w kuchni jest układanie płytek, dzięki łatwości ich czyszczenia i konserwacji. Jednymi z najpopularniejszych są płytki ceramiczne i można je znaleźć w takich miejscach jak ten outlet Italian Tiles Leeds . Możesz także wybierać spośród płytek drewnopodobnych, kamiennych, a także betonowych. Są to niezwykle trwałe opcje.

BACKSPLASH DODAJE NATYCHMIASTOWY STYL DO POKOJU

Jeśli szukasz projektu, który możesz wykonać samodzielnie, ale nadal będzie miał wpływ, zainstalowanie backsplash to świetna opcja. Zrobienie tego samodzielnie oznacza również, że możesz zająć się tym projektem w bardzo opłacalny sposób.  

Wybierając backsplash, chcesz mieć na uwadze wszystkie elementy w kuchni – w tym blaty, szafki, kolor ścian, podłogę, a nawet urządzenia – tak abyś mógł wybrać kolor, fakturę i materiał, który naprawdę wszystko łączy.

Wszystkie te projekty pomogą Ci odświeżyć kuchnię, zmodernizować przestrzeń i sprawić, że poczujesz się jak w zupełnie nowym pokoju, w którym chcesz spędzić czas. Co zdecydujesz się zmienić?