biuro

5 prostych sposobów na stworzenie wymarzonego biura domowego

Jest tylko tyle połączeń, które może odebrać jedna osoba. Jeśli zacząłeś pracować w domu, możesz czuć się zdenerwowany i zdenerwowany, co jest całkowicie normalne. Możesz być zaskoczony, że zmiana nie podoba ci się tak bardzo, jak myślałeś, ale pamiętaj, że przejście od pracy w gęsto zaludnionym biurze do pracy w pojedynkę w domu to ogromne przejście. 

Najlepszym sposobem na dostosowanie się jest nadanie przestrzeni bardziej osobistego charakteru; chcesz poczuć się jak w swoim nowym biurze Boxroom i musisz nauczyć się, jak położyć podwaliny pod komfortowe środowisko pracy. Nawiasem mówiąc, biuro kasowe to nazwa ukuta po pseudonimie wolnych sypialni w Wielkiej Brytanii. Często nazywane pokojami pudełkowymi, te dodatkowe pokoje stają się dziś dla wielu ludzi przestrzenią biurową.  

Niezależnie od tego, czy spędzasz dni na księgowości czy sztuce, oto pięć wskazówek, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać swoje domowe biuro.

1. ZAOPATRZ SIĘ W PRZEKĄSKI

Eksperci medyczni zgadzają się, że dobre odżywianie jest kluczem do produktywności i szczęścia. 

Porzuć słodkie ciastka i wypełnij swoje domowe biuro pożywnym jedzeniem. Twój mózg i talia Ci za to podziękują. Przekąski, takie jak orzechy, batoniki zbożowe i świeże owoce, dostarczają wolno uwalniających się węglowodanów i składników odżywczych, które odżywiają organizm i mózg. 

Spożywanie stałych, zdrowych posiłków zapewnia niezawodne źródło paliwa i zapobiega popołudniowemu załamaniu, które ma miejsce, gdy nagle spada poziom cukru we krwi. Jest to niezbędne, abyś był pełen energii przez cały dzień pracy.

2. PODARUJ SOBIE GRAFIKĘ

Dodaj coś ładnego do swojego domowego biura, aby poprawić nastrój. Niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie Twoich bliskich, kopia Picassa, czy po prostu ładne zdjęcie zachodu słońca, te osobiste akcenty sprawią, że uśmiechniesz się, gdy wpadniesz w oko. 

Możesz nawet poświęcić trochę czasu na stworzenie kolażu wszystkich szczęśliwych wspomnień lub tablicy nastrojów z rzeczami, które chcesz osiągnąć, aby zmotywować Cię w długie dni. 

Uczyń swoje biuro Boxroom miejscem, w którym lubisz chodzić, a spędzanie w nim 9-17 nie będzie tak trudne.

3. ZMNIEJSZ TEMPERATURĘ

Badania pokazują, że jeśli w biurze domowym jest zbyt gorąco, wydajność spada. 

Najwyższy poziom produktywności osiąga około 71,6 stopni Fahrenheita, chociaż może się różnić w zależności od osoby. Dostosuj temperaturę o kilka stopni, aby zwiększyć moc umysłu.

4. ZDOBĄDŹ ROŚLINĘ DONICZKOWĄ

Roślina może nie tylko rozjaśnić atmosferę Twojego biura Boxroom, ale także oferuje szeroką gamę korzyści zdrowotnych.

Udowodniono, że mieszkanie i praca z zielenią w biurze domowym: 

  • Redukować stres
  • Popraw koncentrację
  • Mniejsze zmęczenie i bóle głowy

Ponadto sprawiają, że Twoja przestrzeń wewnętrzna wygląda ekscytująco i atrakcyjnie.https://911b32ca20c0487ac6c4b51f70ccc7ca.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Niektóre rośliny, które są łatwe w utrzymaniu i łatwe w uprawie w twoim domowym biurze, to Aloe Vera, Snake Plant i Birds Nest Fern.

5. ZAINWESTUJ W ERGONOMICZNE KRZESŁO

Właśnie skończyłeś długi dzień w pracy, wstajesz gotowy do relaksu i – och. Uderza cię ostry ból pleców. Brzmi znajomo?

Chociaż bóle pleców nękają pracowników biurowych od dziesięcioleci, praca w domu jest jeszcze większym zagrożeniem. Krzesła w normalnych biurach są starannie dobierane do podparcia pleców, ale praca na sofie może powodować poważne obciążenie ciała. 

Inwestycja w specjalistyczne krzesło jest zdecydowanie warta swojej ceny. Łatwo jest znaleźć niedrogie opcje i dostosować je, aby zapewnić sobie jak największy komfort.

WNIOSEK

Praca w domu ma wiele zalet: brak stresujących dojazdów do pracy, więcej czasu z bliskimi i noszenie dresów przez cały dzień. Łatwo jest uczynić Twoje Boxroom Office spokojną i produktywną przestrzenią, w której możesz naprawdę cieszyć się pracą. 

Wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, a w mgnieniu oka pokochasz swoje miejsce pracy.