dach

Wymiana pokrycia dachowego czy malowanie?

Zniszczone pokrycie dachowe szpeci cały dom i sprawia, że wielu inwestorów zaczyna zastanawiać się nad jego wymianą. Jest to jednak bardzo drogie przedsięwzięcie, dlatego coraz częściej decydujemy się na jego renowację, zabezpieczenie i powtórne malowanie. Czy faktycznie dzięki takiej praktyce można osiągnąć dobry efekt? A może mimo wszystko lepiej wymienić dach i mieć święty spokój przez kilka kolejnych lat?

Malowanie dachów jest tańsze od wymiany

Wymiana pokrycia wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, ale jak podliczymy koszty, to okazuje się, że trzeba dysponować sporym budżetem, by zdecydować się na taką usługę. Decyzja o malowaniu jest więc zdecydowanie bardziej ekonomiczna. Profesjonalne malowanie dachów to oszczędność 80-85% w stosunku do zmiany pokrycia. Dobrze przeprowadzone zapewnia solidną trwałość i piękny wygląd na wiele kolejnych lat.

Ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża

Aby dobrze pomalować dach w pierwszej kolejności trzeba go porządnie wymyć. Do tego celu stosuje się specjalne środki i myjki wytwarzające bardzo wysokie ciśnienie. Podłoże przed malowaniem musi zostać idealnie oczyszczone, by farba dobrze przyczepia się do blachy lub dachówki. Bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i dobrych środków czyszczących oraz farb. pamiętajmy, że dobrze zabezpieczony dach powinien być pomalowany przynajmniej 2 warstwami, a coraz częściej profesjonalne firmy kładą dodatkowo trzecią warstwę farby, która zwiększa grubość powłoki i tym samym lepiej zabezpiecza nasz dach niezależnie od rodzaju pokrycia. Pełną usługę malowania dachu można zamówić na stronie https://festal.pl/.

Solidna ekipa przeprowadzi malowanie szybko, a efekt będzie znakomity

Samodzielne malowanie dachów jest możliwe, ale efekty uzyskane amatorskimi metodami nigdy nie będą takie, jak trzeba. Aby dobrze pomalować dach, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Zwykła myjka ciśnieniowa nie poradzi sobie w sytuacji, gdy na dachówce znajduje się duża ilość mchu i innych resztek organicznych. Ogromnym problemem są też pyły wydostające się z kominów, które systematycznie osiadają na dachu i degradują jego powierzchnie. Odpowiednie przygotowanie w postaci dokładnego wyczyszczenia oraz malowanie z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu to coś, co gwarantuje bardzo dobry efekt. Warto pamiętać, że praca na dachu jest bardzo niebezpieczna, dlatego samodzielne jej wykonywanie grozi poważnymi konsekwencjami. Zdecydowanie lepiej zaufać specjalistom i w stosunkowo niskiej cenie odnowić cały dach i dać mu nowe życie na kolejne kilkanaście lat.