kawa

Niezbędnik miłośnika kawy

Filiżanka aromatycznej kawy jest niezbędna dla każdego miłośnika kawy. Nigdy nie należy kupować byle jakiej kawy, mielonej czy nie, a jedynie najlepszą. Miłośnicy kawy nie będą usatysfakcjonowani kawą kupioną w lokalnym supermarkecie lub sklepie spożywczym. Co powinien mieć w swoim mieszkaniu miłośnik kawy? Znajdźmy odpowiedź!

Jaka kawa jest dobrej jakości?

Osoby pijące kawę powinny zawsze mieć w swoich szafkach świeżo palone ziarna. To, jaką kawę wybierzesz, zadecyduje o jej smaku, aromacie, mocy i goryczce. Jest to coś, co prawdopodobnie już wiesz i nie musisz tego powtarzać: najlepsza w smaku kawa to ta, którą zmielisz tuż przed zaparzeniem. Zanim jednak przejdziemy do parzenia kawy, należy zdecydować, jaką kawę wybrać. Robusta czy Arabica? Są to najbardziej znane kawy na rynku międzynarodowym. Łatwo je rozróżnić po smaku, nawet dla kawoszy, którzy nie mają do nich awersji. Należy pamiętać, że Arabika jest łagodniejsza w smaku i często może mieć słodkie nuty. Robusta ma mocniejszy, ostrzejszy i nieco bardziej cierpki smak. Ma wyższy poziom kofeiny, co sprawia, że jest bardziej pobudzająca.

Jaki młynek do kawy wybrać?

Wspomnieliśmy już, że najlepszą kawę przygotowuje się z kawy ziarnistej. Tylko tak przygotowany napar kawowy może zachwycić pełnią smaku. W tym celu niezbędny jest młynek do kawy. Dostępne są zarówno młynki elektryczne, jak i ręczne. Choć te drugie mogą się podobać ze względu na łatwość obsługi, lepszym wyborem jest młynek ręczny. Klasyczny młynek do kawy wolniej miele ziarna kawy. Miele ziarna kawy w sposób precyzyjny, tzn. robi to w sposób równomierny, tzn. dokładny, a także nie podgrzewa ziaren. Dzięki temu Twoja kawa będzie miała smaczniejszy smak. Jeśli nie jesteś pewien, którego młynka do kawy użyć, trzymaj się starej metody. Ręczny młynek sprawi, że Twoja kawa będzie nie tylko pyszna, ale i aromatyczna.

Ciśnieniowy ekspres do kawy – kawa jak z włoskiej kawiarni

Prawdopodobnie wypróbowałeś już wiele różnych metod parzenia kawy, zanim znalazłeś tę najlepszą. Czy próbowałeś kiedyś zaparzyć kawę w autentycznej włoskiej kawiarni? Nie musisz kupować profesjonalnego ekspresu do kawy, jeśli lubisz kawę przyrządzoną za pomocą tego narzędzia. To smakuje świetnie! Możesz z łatwością dostać kawiarkę Bialetti, która pozwoli Ci zaparzyć wspaniałą kawę w kuchence gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej. Kafetiera jest obowiązkowym gadżetem dla każdego, kto uwielbia parzyć kawę metodą ciśnieniową.

Spieniacz do mleka sprawia, że kawa jest bogata i kremowa

Nawet jeśli nie pijesz mocnej, czarnej kawy każdego dnia, wszyscy lubimy od czasu do czasu wypić caffe macchiato lub caffe latte. Ekspres do kawy prawdopodobnie ma wbudowany spieniacz do mleka lub dyszę. A jeśli nie masz ekspresu do kawy? To żaden problem! Możesz użyć spieniacza do mleka, aby dodać warstwę pianki do swojej kawy. Urządzenie to można kupić w wersji elektrycznej lub ręcznej. Wybór, który z tych gadżetów wybierzesz zależy od Twoich oczekiwań i tego, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać. Ceny tych produktów zaczynają się już od 25 zł.

Najlepsze filiżanki i szklanki do kawy – zastawa stołowa to podstawa

Czy zgodzisz się, że kawa smakuje lepiej, gdy jest podawana w odpowiednim naczyniu do odpowiedniej kawy? Chociaż każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i preferencje dotyczące picia kawy, ważne jest, aby znać podstawy jej podawania. Przygotuj klasyczną filiżankę lub kubek na zwykłą czarną kawę, lub taką z mlekiem. Do cappuccino najlepsza jest duża filiżanka ze spodkiem. Wysoka szklanka jest najlepsza do latte. A co z espresso? Espresso, jako mały napój, zawsze kojarzyło się z małą filiżanką.