Nawadnianie Gardena

Nawadnianie Gardena – dla pięknego ogrodu i Twojej wygody

Automatyczne nawadnianie Gardena 

Podziemny system nawadniania ogrodu to przede wszystkim wygoda, która uprzyjemni czas spędzony w ogrodzie. Aby zapewnić roślinom i trawnikowi optymalną ilość wody, warto zainstalować system Gardena, który bez Twojego wysiłku poradzi sobie z nawodnieniem całego ogrodu, podczas gdy Ty będziesz się leniwie wylegiwał na słonecznym tarasie. Automatyczny system nawadniający to oszczędność czasu i wody dla Twojej wygody! 

System nawadniania kropelkowego – zalety 

Nawadnianie kropelkowe spod logo niemieckiego przedsiębiorstwa będzie wyróżniać się szeregiem zalet, obok których nie sposób przejść obojętnie. Na wysoką jakość tego typu produktów składa się niezwykle płynna regulacja ilości transportowanej wody, dzięki której możliwe jest nawadnianie nie tylko niewielkich obszarów donic i roślin, lecz także ogrodów warzywnych, żywopłotów oraz rabat kwiatowych. Zmniejszenie wykorzystywanej wody oraz równomierne nawadnianie upraw to flagowe zalety linii kroplującej Gardena, której zaawansowane elementy gwarantują bezproblemowy transport wody w dowolne miejsce w ogrodzie. Wbudowany micro-drip system, który stanowi sterownik smart z możliwością nawadniania przez wifi, daje Ci pełną kontrolę nad całym systemem nawadniania. 

Specyfika nawadniania ogrodu systemem Gardena 

W zależności od potrzeb, długość oraz porę nawadniania możesz swobodnie regulować za pomocą sterowników nawadniania. Bez względu na to czy nawadnianie Gardena odbywa się nocą lub w godzinach porannych, zarówno trawnik, warzywa, kwiaty, rośliny doniczkowe i krzewy optymalną ilość wody, potrzebną im do prawidłowego wzrostu. Inteligentne systemy nawadniania wyposażone w czujnik wilgotności dostosowują swoją aktywność do aktualnych potrzeb roślin. 

 Automatyczne nawadnianie ogrodu – elementy systemu nawadniającego Gardena 

  Równomierne nawadnianie trawnika, precyzyjne dostarczanie wody do rabat kwiatowych i krzewów, bezproblemowe nawadnianie roślin doniczkowych w systemie Gardena nie może się obyć bez jego najważniejszych elementów: 

  • spinklersystem Gardena – to rodzaj systemu, w którego skład wchodzą wynurzalne zraszacze, montowane pod ziemią. Ich działanie jest niezwykle proste – zraszacze równomiernie nawadniają wybrane rejony ogrodu lub trawnika, a po wykonanej pracy chowają się pod ziemię. Bez względu na wielkość i kształt ogrodu, możesz w wygodny sposób modyfikować tego rodzaju system poprzez dobór odpowiednich zraszaczy. Trawnikom prostokątnym, kwadratowym a także wąskim trawnikom dedykowany jest zraszacz wahadłowy Gardena OS140 oraz zraszacze statyczne Gardena. Zraszacze turbinowe Gardena T100, T200 i T380 przeznaczone są dla nawadniania średnich oraz dużych trawników, których zasięg wyrzutu w zależności od modelu będzie zawierał się w granicach od 4 do 11 metrów;
  • pipeline Gardena – niezwykle wygodny system, który doprowadza wodę w każdy rejon ogrodu, za pośrednictwem puszek poboru wody, zainstalowanych w jego różnych miejscach i połączonych pod ziemią, do których można podłączyć wąż ze szybkozłączką a następnie wpiąć końcówkę zraszającą, zraszacz nadpowierzchniowy, natrysk lub lancę. Dzięki temu systemowi w ogrodzie panuje porządek bez wszędobylskich węży;
  • microdripsystem – jest to system kropelkowego nawadniania roślin. Wyróżnia go precyzja i oszczędność wody w nawadnianiu ogrodu. Tego rodzaju system jest idealny do nawadniania roślin tarasowych w skrzynkach i donicach, ogrodów warzywnych i kwiatowych, klombów, rabat, krzewów, żywopłotów. 

Jeśli chcesz poznać bogatą ofertę systemów nawadniających odwiedź https://www.podlane.pl/ i przekonaj się, co możesz zrobić dla swojej wygody i pięknego ogrodu!