mikrocement w łazience

Mikrocement a styl modern classic – czy do siebie pasują?

Czy można w piękny sposób połączyć klasykę z nowoczesnością? Okazuje się, że tak. Najlepszym dowodem na to jest styl aranżacyjny, który coraz śmielej wkracza do polskich mieszkań. Modern classic, bo o nim mowa, wyróżnia się idealnie wyważonymi proporcjami, symetrią oraz harmonią. Wbrew pozorom idealnie komponuje się on również z mikrocementem, a najlepiej – z tym białym.

Czym wyróżnia się styl modern classic?

Wnętrza modern classic łączą to, co teoretycznie jest niemożliwe do połączenia. Z jednej strony w takich mieszkaniach króluje prostota, z drugiej natomiast jest w nich miejsce na tradycyjne wzornictwo, a nawet elementy rodem z dworków czy pałaców. Elegancja idzie tu od rękę z luksusem, ale całość nie ociera się o przepych czy nadmiar ornamentów. Jednocześnie charakterystyczna jest dla takich wnętrz stylowa sztukateria, a całość utrzymana jest w jasnej palecie barw.

I tu właśnie wkracza nasz mikrocement, który stanowi wspaniałą bazę dla takich mieszkań – zwłaszcza jeśli utrzymany jest w odcieniu cieplejszej, złamanej bieli lub zahacza o delikatny beż. Jeśli zostanie ułożony na podłodze, dekorowany jest nierzadko miękkim, puszystym dywanem, np. w odcieniu popielatej szarości. W ten sposób można w prosty sposób wykreować przytulną strefę wypoczynku. Jak więc widzisz, mikrocement nie musi w cale emanować chłodną energią. Co więcej, doskonale sprawdza się on jako alternatywa np. dla drewnianego parkietu i wnosi do wnętrza nutkę nowoczesności, a w aranżacjach modern classic jest to bardzo mile widziane.

mikrocement w łazience

Salon w stylu modern classic

Z czym połączyć mikrocement w salonie modern classic? Na przykład z domową biblioteczką oraz regałami urozmaiconymi designerskimi dekoracjami. W pięknym pokoju dziennym powinno znaleźć się również miejsce dla nowoczesnego kominka. Wystarczy jeszcze ściany ozdobić sztukateriami, aby całość nabrała nieco pałacowego charakteru – w dobrym tego słowa znaczeniu.

Kuchnia w stylu modern classic

Jak można wykorzystać mikrocement w kuchni modern classic? Na przykład na ścianie – wówczas fantastycznie połączy się on z minimalistycznymi meblami, z ozdobnikami w postaci żłobień bądź uchwytów. Powinny one jednak korespondować z kolorystyką dodatków, np. tych w złotym odcieniu.  Ów kolaż tradycji i nowoczesności idealnie dopełnią ułożone na podłodze płytki, inspirowane wyglądem marmuru.

Sypialnia w stylu modern classic

Sypialnia w stylu modern classic powinna być stylowa i elegancka, a jednocześnie przytulna oraz sprzyjająca wyciszeniu i ukojeniu. W tym przypadku na ścianie można umieścić mikrocement w odcieniu off-white, a do tego dodać do niego inne, łagodne kolory, które doskonale się z nim komponują. Łóżko z pikowanym zagłówkiem stylizowana toaletka z siedziskiem, a wszystko to na tle betonu cire – oto przepis na sypialnię idealną!

Łazienka w stylu modern classic

W stylu modern classic można urządzić również samą łazienkę. Wolnostojąca wanna zamiast kabiny, złota lub chromowana armatura, białe kafelki metro – to wszystko nada jej wyjątkowego charakteru, Idealnie tę estetykę podkreśli beżowy, ułożony na podłodze mikrocement. Pomyśl też o lustrzanych meblach oraz kryształowych lampach, które wniosą do wnętrza sporą dawkę elegancji.

mikrocement w łazience

Mieszkanie w stylu modern classic z ASDStudio

Planujesz urządzić mieszkanie w stylu modern classic? Jeśli tak, zdecydowanie polecamy wykorzystać mikrocement, który wprowadzi do niego mnóstwo wyrafinowanego piękna. Obawiasz się pracować z tym materiałem? Masz jakieś wątpliwości? A może zależy Ci, aby ktoś pomógł dobrać Ci jego kolor oraz odmierzył odpowiednią jego ilość? Jeśli tak, skontaktuj się nami!