mieszkanie Szczecin

Kupujesz nowe mieszkanie w Szczecinie? O tym warto pamiętać!

Szczecin to z deweloperskiego punktu widzenia idealne miejsce pod inwestycje mieszkaniowe. Atrakcyjne położenie, warunki sprzyjające biznesowej działalności, doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa oraz turystyczna – to tylko niektóre z zalet tego miasta.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – dlaczego to się opłaca?

Zakup nowego mieszkania w Szczecinie jest świetnym wyborem nie tylko z racji na liczne atuty miasta. Mieszkania od deweloperów są nowoczesne i funkcjonalne, przez wiele lat nie wymagają poważnych remontów. Są tańsze w utrzymaniu niż lokale z rynku wtórnego, a deweloper udziela na nie gwarancji. Poza tym na wczesnym etapie realizacji inwestycji zwykle istnieje opcja zgłaszania uwag dotyczących np. układu pomieszczeń. Wielu deweloperów idzie na rękę klientom i dokonuje wówczas drobnych zmian. Warto też pamiętać, że taki lokal można sprzedać z niemałym zyskiem lub wynająć. 

Nowe mieszkanie w Szczecinie – co wybrać?

O zakupie nowego mieszkania w Szczecinie decyduje parę istotnych czynników. Trzeba się przy tym kierować indywidualnymi potrzebami oraz finansowymi możliwościami. Eksperci z firmy Ronson przypominają, że pod innym kątem kupuje się mieszkania dla siebie i rodziny, a pod innym na wynajem. Niemniej w obu przypadkach niezwykle ważne są lokalizacja, metraż oraz standard. Deweloper – Warszewo to jedna z dzielnic Szczecina, gdzie wspomniana firma realizuje inwestycje – radzi także, aby mieć na względzie ilość i układ poszczególnych pomieszczeń. Mieszkanie powinno bowiem zapewniać wygodę i prywatność wszystkim lokatorom.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – u kogo kupić?

Na szczecińskim rynku działa wielu deweloperów. Kluczowe znaczenie ma wiarygodność firmy oferującej nowe mieszkania na sprzedaż. Powinna mieć ona doświadczenie i ciekawe przedsięwzięcia na swoim koncie. Warto sprawdzić opinie na temat jej dotychczasowych projektów. Koniecznie też trzeba zasięgnąć informacji dotyczących sytuacji finansowej danego dewelopera oraz stanu prawnego działki, na której powstanie osiedle.