gotowe mieszkanie Gdańsk

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – dlaczego warto je kupić?

Decyzja o zakupie nowego mieszkania w Gdańsku wymaga uwzględnienia wielu istotnych kwestii. Dotyczą one m.in. wykończenia lokalu. W tym zakresie do wyboru są dwie opcje – stan deweloperski oraz wykończenie pod klucz.

Gotowe mieszkanie – czyli jakie?

Mieszkania wykończone pod klucz to lokale przeznaczone do natychmiastowego zamieszkania. Z reguły właściciel musi tylko wstawić meble, chociaż niekiedy pakiety deweloperskie obejmują również umeblowanie mieszkania. Eksperci z firmy Hossa przypominają, aby dokładnie sprawdzać zawartość ofert pod kątem zapisów dotyczących rodzaju prac wykończeniowych i ich zakresu oraz jakości zastosowanych materiałów. Określenie „pod klucz” jest bowiem różnie interpretowane przez poszczególnych deweloperów.

Gotowe mieszkanie w Gdańsku – jakie mają zalety?

Wymienić można sporo przesłanek przemawiających za tym, aby wybrać właśnie gotowe mieszkania. Gdańsk jest miastem bardzo atrakcyjnym pod wieloma względami. To ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny, turystyczny i akademicki. Mieszkanie jest tutaj świetną lokatą kapitału, bo zawsze bez problemu można je wynająć lub sprzedać z niemałym zyskiem. Poza tym lokale wykończone pod klucz to nade wszystko wygoda i oszczędność czasu. Oczywiście trzeba poczekać na ukończenie inwestycji przez dewelopera, niemniej  nie ma już konieczności zaprzątania sobie głowy remontem. To na deweloperze spoczywa obowiązek przygotowania projektu wykończenia, zakupienia niezbędnych materiałów oraz zatrudnienia odpowiedniej ekipy. Klient wskazuje jedynie odpowiadający mu pakiet i czeka na oddanie mieszkania do użytku.

Gotowe mieszkanie w Gdańsku – dla kogo?

Wykończone pod klucz mieszkanie w Gdańsku to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą samodzielnie nadzorować remontu i załatwiać wszystkich związanych z tym spraw. Klientom firm deweloperskich decydującym się na ten wariant zależy na tym, aby jak najprędzej się wprowadzić lub szybko znaleźć chętnego na wynajęcie mieszkania.