Środki na gryzonie i inne szkodniki. 3 rodzaje preparatów, które warto znać
Zarówno dom, jak i przylegający do niego ogród, są miejscami, w których często pojawiają się szkodniki. Jednak można z nimi skutecznie walczyć, stosując środki na gryzonie, odstraszające nieproszonych gości.
- Środki na gryzonie i dzikie zwierzęta
- Preparaty na krety i nornice
- Preparaty na gołębie
Bogata paleta środków chemicznych na gryzonie i inne szkodniki domowe obejmuje zarówno preparaty odstraszające, jak i pomagające w tępieniu tych zwierząt. Cechują się one wysoką skutecznością działania i pozwalają pozbyć się problemu ze szkodnikami na długi czas.
Środki na gryzonie i dzikie zwierzęta
Myśląc o szkodnikach domowych i ogrodowych, przed oczami najczęściej pojawiają się szczury, myszy lub mrówki. Tymczasem katalog zwierząt, których występowanie w domu luz w ogrodzie znacznie uprzykrza życie domowników, jest znacznie szerszy. Oprócz gryzoni, duże szkody wyrządzają ślimaki, krety, gołębie, a nawet dzikie zwierzęta jak lisy, sarny, kuny czy dziki. Problem stanowią także koty i psy, które biegając po ogrodzie, mogą skutecznie zniszczyć kwiatowe rabaty czy pieczołowicie pielęgnowane uprawy. Z tego powodu środki na gryzonie czy inne zwierzęta, traktowane jako szkodniki, są coraz popularniejsze. Pozwalają bowiem na skuteczne i szybkie pozbycie się problemu niechcianych gości, nie narażając domowników na przykre konsekwencje zdrowotne.
Preparaty na krety i nornice
Każdy właściciel ogrodu stara się, aby jego własny kawałek zieleni wyglądał efektownie, a jednocześnie był przyjemnym miejscem do odpoczynku. Ten efekt skutecznie mogą zepsuć krety czy nornice, które nie tylko rozkopują ziemię, tworząc na powierzchni nieestetyczne tunele i kopce, ale również podgryzają korzenie roślin, skutecznie uniemożliwiając im dalszy rozwój. Chemiczne preparaty na krety i nornice są bardzo skuteczne, jednak czasami nie wystarczają. Ich działanie można uzupełnić pułapkami na te zwierzęta czy specjalnymi odstraszaczami, działającymi na baterie.
Preparaty na gołębie
Bytowanie gołębi na parapetach jest bardzo uciążliwe. Ptaki te nie tylko hałasują, ale również pozostawiają po sobie trudne do usunięcia odchody. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie kolców, które nie pozwalają ptakom siadać na parapecie, jednak można iść o krok dalej i uzupełnić ich działanie odpowiednimi środkami chemicznymi. Preparaty na gołębie działają na zmysł węchu i smaku tych ptaków, przez co powodują ich dezorientację. Dzięki temu gołębie trzymają się z daleka od okien, parapetów, gzymsów, chodników czy dachów.