salon

Kompletny przewodnik po wygodnym salonie

W Twoim domu zawsze jest spory obszar, w którym większość członków rodziny spędza wolny czas. Salon powinien zapewniać przyjemną atmosferę, aby w Twoim domu było przyjemnie ciepło. Ta przestrzeń to nie tylko Twój obszar, ale może to być obszar dla Twoich gości i przyjaciół, dlatego ważne jest, aby szukać sposobów na ożywienie Twojego salonu. 

NAJLEPSZE SPOSOBY NA ARANŻACJĘ MEBLI DO SALONU

Aranżacja mebli w salonie jest prosta, jeśli wiesz, jak poprawnie wykonać zadanie. Może cię onieśmielić w pewnym momencie, gdy nadal nie możesz zdecydować, jak stylizować ją tak, jak chcesz. 

CENTRALNY PUNKT TWOJEGO OBSZARU

Pierwszym aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest znajomość centralnego punktu twojego obszaru, a zaraz potem możesz teraz zdecydować, jak zaaranżować meble. Konkretna rzecz może być twoim centralnym punktem, na przykład okno, telewizor, itp. Określenie centralnego punktu da ci właściwy kierunek ustawiania krzeseł, stołów i innych. 

Meble powinny pasować do dystansu do spotkań towarzyskich, relaksu i do Twojego wymiaru. Przedmioty używane do siedzenia powinny dobrze pasować do obszaru, a reszta powinna do niego pasować. 

JAK USTAWIĆ MEBLE

Istnieje idealna odległość do umieszczenia mebli. Jeśli chodzi o przestrzeń w salonie i sofie, 18 cali zapewnia wystarczającą długość, aby ludzie nie mieli trudności z sięganiem po kosztowności.

Cóż, zawsze będzie się różnić w zależności od tego, jak duży jest twój obszar. Jeśli masz znacznie mniejszy rozmiar, najlepiej wybrać meble, które warto kupić, ale nie zajmują miejsca. Niektóre meble przeznaczone do mniejszych pomieszczeń mogą zapewnić wystarczająco dużo miejsca do umieszczenia konsoli do gier, pilotów, telewizora itp. W ten sposób powierzchnia pozostanie duża, a meble nie będą się tłoczyć. 

Salon musi mieć miejsce do chodzenia. Zapewnij odstęp około 30 cali między meblami, aby bez przeszkód chodzić po terenie. W ten sposób zapewni wystarczająco dużo miejsca, aby zapobiec kolizji z meblami z powodu szczelności. 

Niektóre stoły są wielofunkcyjne, na których można usiąść, a to byłoby najlepsze, gdybyś zmaksymalizował przestrzeń w salonie bez usuwania niezbędnych elementów do siedzenia. Pamiętaj, że nie powinieneś dodawać dodatkowych niepotrzebnych przedmiotów, aby salon nie wydawał się ciasny i przepełniony. 

STYLE MEBLI DO SALONU

Wszyscy wiemy, że nie ma ograniczeń co do tego, jak chcesz stylizować swój obszar, ale przekazanie sobie większej wiedzy może udoskonalić styl Twojego salonu. Wybór motywu, burza mózgów, myślenie o estetycznym klimacie jest łatwe, ale musisz się zastanowić, czy zmieściłoby się to w Twoim budżecie. 

Twoje meble będą się różnić w stylu i wzornictwie. Nie gromadź przedmiotów, które przekraczają Twój budżet i kreatywność. Wybierz rodzaj, który zapewni Ci komfort i nadal będzie pasował do Twojego projektu. 

Są sposoby, jak zmaksymalizować obszar bez wydawania tak dużych pieniędzy. Osiągnięcie pożądanej powierzchni salonu za pomocą mebli i stylów pasujących do Twojej osobowości jest ważne w domu.

WSPÓŁCZESNY STYL SALONU

Wielu często myśli, że współczesny styl lub meble pokojowe są podobne, ale to nie to samo. Styl współczesny charakteryzuje się odważniejszym designem w porównaniu z nowoczesnym wzornictwem. Jest postarzany z nowymi elementami projektu. We współczesnym salonie większość mebli jest wykonana z metalu, szkła i innych dzieł sztuki, które mogą podkreślić okolicę. 

Osoby o mniejszej powierzchni często sięgają po nowoczesne meble. Zawiera unikalne artefakty i przedmioty, które zapewniają niezrównaną atmosferę. Wzmocnienie przestrzeni kolorami, szkłem, z nutą metalu dodałoby przyjemnego akcentu całemu wyglądowi. Niektórzy twierdzą, że można być minimalistą we współczesnych stylach, ale wciąż osiąga się właściwą sferę. 

TRADYCYJNY I RUSTYKALNY WYSTRÓJ SALONU WNĘTRZ

Jeśli chcesz, aby Twoja okolica była w stu procentach wygodna i przyjemna dla oczu, postaw na tradycyjny styl i zakup tradycyjnych mebli. Chociaż tradycyjne typy nie są obecnie powszechne, ponieważ dominują nowoczesne meble, klasyczne projekty są nadal wyjątkowe. 

Tradycyjne projekty i meble są wykonane z wysokiej jakości ciemnego drewna, rzeźbionych wzorów i dzieł sztuki. Jeśli myślisz o długowieczności rzeczy, mówi się, że standardowe przedmioty wytrzymują lata i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nadanie przestrzeni mieszkalnej symetrii jest koniecznością. Tradycyjny motyw jest koniecznością w stylach New Age. 

W rustykalnej garnitury ludzie, którzy udają się do starych elementów i kocha mieszkających w rocznika atmosfery. Jeśli chcesz mieć obszar, który naśladuje atmosferę życia na wsi lub chodzenia do starych domów we Włoszech, to wybór rustykalnych przedmiotów byłby świetnym pomysłem. Ten styl przenosi ręcznie robione meble, surowe przedmioty, drewno i laskę na nowy poziom.  

NA WYNOS

W tym artykule skupiliśmy się bardziej na tym, jak ważne jest przebywanie w wygodnym miejscu, aby pomóc Ci zdecydować, jak zmaksymalizować przestrzeń, aby podkreślić lokalizację Twojego domu. Ten artykuł służył jako przewodnik po ulepszeniu salonu bez stresowania się, jak to zrobić.

Częstym błędem jest kupowanie mebli bez dokładnego przemyślenia projektowania i ustawiania mebli pasujących do tego obszaru. Najlepiej byłoby ulepszyć witrynę, maksymalizując wymiary, tematykę, trwałość i przyjazność dla budżetu.