nieruchomość ubezpieczenie

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości?

Własne mieszkanie lub dom jest najczęściej największą wartością majątku, jaki posiadamy. Szkody powstałe na dachu, elewacji lub wewnątrz domu mogą być bardzo ciężkim ciosem finansowym.

Dlatego warto pomyśleć o polisach dotyczących nieruchomości, które pomogą zabezpieczyć budynek przed szkodami osób trzecich oraz losowymi zdarzeniami, takimi jak powódź czy pożar.

Co jest ubezpieczone w ramach polisy mieszkania?

Ubezpieczenia nieruchomości obejmują mury, elementy stałe oraz wszelkie ruchomości występujące w domu. W ten sposób mamy zapewnioną ochronę okien, drzwi i mebli, a dodatkowo możemy rozszerzyć polisę na sprzęt RTV i inne gadżety.

W zależności od konkretnej oferty, towarzystwo ubezpieczeniowe może zaoferować także zabezpieczenie cennych rzeczy, takich jak dzieła sztuki czy antyki. Warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia domu, kiedy nasza posiadłość znajduje się blisko rzeki i narażona jest na powodzie.

Jeśli chcemy mieć maksymalne ubezpieczenie mieszkania to warto postawić na oferty typu all risk. Obejmuje ona ochronę od wszystkich wypadków.

Na jaką kwotę warto ubezpieczyć dom?

Każda suma ubezpieczenia ustalana jest indywidualnie dla ruchomości domowych, elementów stałych oraz murów. Można także zdecydować się na ubezpieczenia dodatkowe typu Assistance.

Należy pamiętać, że suma polisy ubezpieczeniowej jest najwyższą kwotą, jaką możemy uzyskać w razie wystąpienia szkody. Trzeba ofertę dopasować dokładnie, aby mieć pewność, że w razie pożaru mieszkania, otrzymamy za nieruchomość odszkodowanie, które będzie odpowiadać rzeczywistej wartości.

W niektórych sytuacjach występuje zjawisko niedoszacowania, ponieważ ustalamy zbyt niską sumę ubezpieczenia, aby np. zaoszczędzić na składce. Jeżeli więc kupimy polisę 300 000 zł, a dom warty jest 500 000 zł to po wystąpieniu pożaru, ubezpieczyciel wypłaci nam tylko 300 tys., co spowoduje, że nasza strata wyniesie aż 200 tysięcy. Dlatego warto dobrze się nad tym zastanowić.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie nieruchomości.

Wybór odpowiedniej polisy dla domu lub mieszkania w bloku może nie być prosty. Trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników, dokładnie przeczytać umowę i znać wartość nieruchomości oraz rzeczy się w nim znajdujących.

Pomocnym rozwiązaniem mogą być agenci, którzy specjalizują się w takich zadaniach. Posiadają oni w swojej ofercie ciekawe ubezpieczenia, które można będzie dopasować do indywidualnych oczekiwań i potrzeb właściciela budynku. Z pomocą specjalisty znacznie szybciej można będzie znaleźć najlepszą polisę na rynku.