bramy garażowe Bochnia

Design bram garażowych

O bramie garażowej warto pamiętać już na wstępie, czyli w momencie projektowania domu. Odpowiednia brama garażowa powinna być komfortowa w obsłudze i niezawodna. Jeżeli planujesz umieścić ją jako element bryły swojego domu, to powinna również chronić przed utratą ciepła. Solidna, zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalna brama garażowa powinna idealnie współgrać z pięknym wyglądem domu i być spójna z całością. Przy wyborze bramy garażowej warto wziąć pod uwagę także wielkość podjazdu, jak i garażu.

Spójność bramy garażowej z resztą domu

Spójne dopasowanie bramy garażowej do okien, drzwi i elewacji jest bardzo ważne. Aby dobrać odpowiednią bramę, która będzie pasować do reszty domu, warto skonsultować się ze specjalistami z firmy Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy przy ul. Brzeskiej 47A w Bochni (Tel: 723 600 100), których realizacje można zobaczyć na stronie oknabochnia.pl oraz w ich salonie. Ze względu na swoje spore rozmiary, brama garażowa rzuca się w oczy, zwracając na siebie uwagę przechodniów. Garaż, który jest w bryle domu lub blisko domu, należy dopasować do całego charakteru domu, jego elewacji i wykończenia. Całość powinna tworzyć harmonię. Uniwersalna jest brama segmentowa o gładkim panelu, która tworzy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne rozwiązania.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje bram garażowych?

Istnieje wiele rodzajów bram garażowych, wśród których każdy znajdzie model idealnie odpowiadających potrzebom swojego domu. Możemy wyróżnić bramy garażowe rolowane, które przypominają klasyczną roletę okienną lub żaluzję. Innym rodzajem bram garażowych są bramy segmentowe (na rynku dostępne są bramy segmentowe górne lub boczne) oraz uchylne, których skrzydło, unoszące się na prowadnicach, w pierwszej kolejności zachodzi nad samochód, a później chowa się pod sufitem garażu. Istnieją też bramy rozwierane, które zawierają jedno lub dwa skrzydła, które umocowane są na zawiasach na bocznych ościeżach.

Kolor bramy garażowej

Istotną sprawą jest kolor bramy garażowej. Obecnie, klientom proponowany jest bardzo szeroki wybór, spośród kolorów do bram garażowych, zarówno z barw standardowych, jak i oklein imitujących drewno (złoty dąb czy orzech), a także w odcieniach modnej szarości. Dzięki dostępności tak szerokiej oferty bram garażowych na rynku istnieje możliwość dopasowania jej do każdego budynku, niezależnie od koloru, użytych materiałów czy zdobienia fasady. Poprzez dopasowanie bramy garażowej do okien, rolet zewnętrznych, czy takich elementów, jak drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, można uzyskać harmonijny, stylowy i atrakcyjny efekt końcowy.

Okna Bochnia

Panel, a estetyka bramy garażowej

Rodzaj wybranego panelu ma ogromny wpływ na estetykę bramy garażowej. Mogą być pomalowane na niemal każdy kolor lub posiadać prawie każdą okleinę. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobór niestandardowych wzorów i połączeń. W bramach segmentowych istnieje również możliwość zastosowania dodatkowych dekoracji na ich powierzchni, np. dekory naklejone na ich zewnętrznej stronie lub wykonanie przeszklonych okienek. Do tego brama garażowa segmentowa może być dodatkowo wyposażona w specjalny panel aluminiowy przeszklony (doświetla garaż) albo wentylacyjny (usprawnia wentylację).

Podczas wyboru bramy garażowej warto pamiętać, aby poświęcić swój czas i uwagę na dobór odpowiedniej dopasowanej do elewacji budynku, zgodnej z naszymi potrzebami i preferencjami. Dzięki temu zabiegowi, brama garażowa idealnie wpasuje się w całość naszej posesji, a przy tym będzie posiadała właściwości termoizolacyjne, ale również będzie bezpieczna i funkcjonalna.