gaz

Butla z gazem – zalety i zastosowanie

Gaz płynny jest paliwem wykorzystywanym zarówno do celów prywatnych, jak i związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W wielu sytuacjach najbardziej przydana okazuje się butla z gazem.

Butle z gazem – gdzie są stosowane?

Butle z gazem płynnym kojarzą się przede wszystkim z zasilaniem kuchenek w gospodarstwach domowych. Warto jednak pamiętać o tym, że są to produkty o znacznie szerszym zastosowaniu. Sięgają po nie rolnicy oraz przedsiębiorcy z wielu branż. Butle gazowe są niezastąpione m.in. w motoryzacji, budownictwie, hodowli zwierząt, gastronomii, hotelarstwie etc. Wszędzie tam, gdzie szybko potrzebne jest łatwe w transporcie paliwo grzewcze, butla z gazem od Amerigas jest strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać najlepszą butlę z gazem?

O zakupie butli z gazem decydują indywidualne przesłanki, niemniej ogromne znaczenie w tym kontekście ma wybór sprawdzonego i doświadczonego dostawcy takiego jak np. Amerigas. Opinie o usługach świadczonych przez tą firmę zachęcają do zapoznania się z pełną jej ofertą i zakupu odpowiedniego wariantu butli. Bardzo ważne jest to, aby w butli znajdował się gaz płynny wysokiej jakości w takiej ilości, jaka została zadeklarowana przez dostawcę. Standardowe butle stalowe zawierają 11 kg propanu lub propanu-butanu. Warto też zainteresować się butlami NANO, które zawierają 8 kg propanu. Dużą ich zaletą jest szybka instalacja możliwa dzięki reduktorowi Klik-On. Ułatwia on montaż butli – nie są do tego potrzebne żadne narzędzia. Sposób instalacji butli to również istotna przesłanka wpływająca na decyzję o jej wyborze. W zależności od zastosowanego gazu butle przeznaczone są do zastosowania na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego warto stosować butle z gazem?

Butle z gazem są wygodne i nie sprawiają problemów w transporcie. Można je dostarczyć praktycznie wszędzie, gdzie niezbędne jest efektywne paliwo do ogrzewania. Są niedrogie i można napełniać je wielokrotnie, zaoszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy. Występują w rozmaitych pojemnościach, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. W tym kontekście trzeba też koniecznie wspomnieć o właściwościach gazu płynnego. Jest to niezwykle wydajne, wysokokaloryczne paliwo, które spala się prawie w całości. Procesowi spalania nie towarzyszy powstawanie szkodliwych dla środowiska substancji, jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania węglem czy innymi paliwami stałymi. Gaz płynny jest czystym i ekologicznym paliwem – jeśli jest dobrej jakości, zawartość jednej butli wystarcza na długo.