Zestaw naprawczy jako pomoc renowacyjna każdej podłogi

Podłoga wraz z ułożonymi na niej panelami stanowi niejako wizytówkę wyglądu całego mieszkania. Jednak znajduje się w każdym punkcie pomieszczenia, przez co na dosłownie każdym kroku jest narażona na uszkodzenia i defekty. W przypadku gdy uszkodzeniu ulegną panele podłogowe nie zawsze jedynym wyjściem z tej trudnej sytuacji jest wymiana całego panelu. Na rynku istnieją bardzo ciekawe zestawy naprawcze wystawiające pomocną dłoń zarysanym klepkom.

Zestaw naprawczy

Mimo dbałości na każdej płaszczyźnie o podłogę, zdarza się że ulega zniszczeniom. Na szczęście laminowane podłogi mogą zostać naprawione przez zestawy naprawcze. Są nimi zestawy narzędzi i środków, dzięki którym podłoga może zostać przywrócona do dawnego blasku. Nieodzownym elementem ich składu jest szpachelka i masa naprawcza wraz z środkami stosowanymi na powierzchnie paneli. Mimo swojej przydatności nie potrafią one działać cudów. Owszem, zlikwidują drobne rysy i wgłębienia, ale niestety w przypadku solidnych uszkodzeń często kończy się na wymianie całej podłogi. Dlatego też na początku, przy wyborze paneli warto postawić na te wykonane z dobrych materiałów mających certyfikaty wytrzymałości.

Jaki zestaw wybrać?

W pierwszej kolejności, przed zakupem należy zaznajomić się ze składem zestawu. W zależności od ceny i marki może być on lepiej, bądź gorzej wyposażony. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jest zakup zestawu naprawczego z tej samej firmy co uszkodzone panele. W tym przypadku następuje najlepsze dopasowanie kolorów pomiędzy masą a panelem. W innym przypadku może stanowić to duże wyzwanie, bądź być nawet niemożliwe. Wtedy uszkodzone miejsce może niejako razić w oczy ze względu na inny wygląd od reszty otoczenia, co nie do końca będzie pożądane.

Metodyka działania

W przypadku zarysowania bądź lekkiego pęknięcia paneli, należy działać szybko. Uszkodzenie to bowiem może pogłębiać się z dnia na dzień. Metoda działania jest dosyć prosta i synchroniczna zarówno do paneli wykonanych z drewna, jak i laminowanych. We wnętrze uszkodzenia wprowadza się masę naprawczą, której nadmiar zgarnia się szpachelką. Po tym zabiegu często stosuje się lakierowanie paneli bądź wosk. Nadaje to spójność i pozwala na dodatkową ochronę danego miejsca przed ponownym defektem.