Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie – jak udekorować przestrzeń?

Ogród to dla wielu osób miejsce wypoczynku – warto zatem zadbać o komfort podczas przebywania w tym miejscu. Duże znaczenie mają dobrze dobrane meble tarasowe – to one zapewnią pierwszorzędną wygodę. Nie warto jednak umniejszać roli dekoracji czy małej architektury – sprawdź, w co warto zaopatrzyć się na wiosnę!

Stylowe dekoracje, które nie wychodzą z mody

Stałym elementem większości ogrodów są dekoracje – zwłaszcza grys. Drobne kamyczki świetnie się prezentują – możesz je wykorzystać do budowy oczka wodnego lub opasek wokół domu. Jest to tylko początek listy zalet – świetnie sprawdzą się również jako dodatek do kwiatowych rabat. Klasyczną propozycją są otoczaki, które umieścisz też wokół małej architektury lub wykorzystasz podczas budowy podjazdu i alejek ogrodowych!

Jeśli szukasz mniej szablonowego rozwiązania, postaw na białe otoczaki. Drobne kamyczki świetnie prezentują się w minimalistycznych ogrodach, ale sprawdzą się też w oczku wodnym, gdy zaplanowałeś jego budowę na swojej posesji. Biała, wyrazista barwa z pewnością będzie świetnie podkreślała żywe kolory, które wiosna przyniesie ze sobą do Twojego ogrodu!

Mała architektura

Jeśli chcesz w swoim ogrodzie postawić rzeźby, pamiętaj, by dopasować je do stylu całej  aranżacji. Jeśli stawiasz na naturalność, wybierz korzenie drzew, pieńki i zasadź blisko nich bluszcz – z pewnością efekt Cię zaskoczy! Jeśli jednak wolisz figury na wzór greckich posągów, dobieraj dekoracje w stylu francuskim. Altanka na środku ogrodu i oczko wodne? Styl japoński to to, co w twojej duszy gra!

Funkcjonalność – wybieraj z głową

W niemal każdym ogrodzie grill to podstawa. To dzięki niemu, gdy zacznie robić się ciepło, możesz z całą rodziną przyrządzić na kolację pyszne szaszłyki, a na obiad – grillowane ziemniaki z kiełbaskami. Pomyśl jednak o tym, gdzie go umiejscowisz – najlepiej wkomponować go w całość ogrodu.  Z pewnością przydadzą się również paleniska – to produkty, które pozwolą ogrzać się w jesienne i zimowe wieczory. Latem możesz grillować potrawy z pomocą rusztu zawieszonego na trójnogu. Blask płomieni nada każdemu wieczorowi niepowtarzalnego charakteru, a trwałe paleniska będą służyły przez długie lata. Duże znaczenie ma też oświetlenie. Zadbaj o lampy i lampeczki wokół domu i na tarasie, z kolei w ogrodzie ustaw lampy solarne. Są one niezwykle praktyczne, a na rynku znajdziesz je w rożnych kształtach i wymiarach!

Swoje wiosenne ogrodowe wyposażenie planuj z głową – dzięki dobrej organizacji stworzysz ogród idealny! Dodatkowe dekoracje z pewnością dodadzą przestrzeni niesamowitego charakteru. Przekonaj się, ile możesz zyskać, tworząc wspaniałą atmosferę w ogrodowej strefie relaksu!