Systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynku

Systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynku

Skuteczna termoizolacja budynku to zastosowanie skutecznego rozwiązania ocieplenia ścian zewnętrznych. Dobrym przykładem prawidłowej modernizacji jest zastosowanie izolacyjnego systemu na wełnie mineralnej weber.therm WM. System ociepleń na wełnie mineralnej jest technologią, która wpisuje się w kanon dzisiejszej branży budowlanej.

Nawet bardzo mocne ogrzewanie domu nie zagwarantuje mieszkańcom budynku odpowiedniej temperatury powietrza w pomieszczeniach. Błędy wykonawcze podczas stawiania ścian oraz ich zła izolacja może ułatwić ucieczkę ponad 30 procent wygenerowanego ciepła. Jak więc zaradzić tak nieprzyjaznej sytuacji? Praktyka pokazuje, ze najodpowiedniejszą termoizolację obiektu budowanego zapewni system ociepleniowy, który będzie precyzyjnie dostosowany do indywidualnej specyfiki budynku. Jednak warstwa termoizolacyjna powstaje na ogół z wełny mineralnej lub ze styropianu.

Systemy izolacji marki Weber skomponowano w taki sposób, żeby doskonale współpracowały z wełną mineralną. Technologia weber.therm WM to trwały, skuteczny i niepalny system izolacji na wełnie mineralnej. Wiąże się to z faktem, że wełna mineralna bardzo dobrze zabezpiecza ścianę termicznie oraz akustycznie. Charakteryzuje ją też odpowiednia przepuszczalnością pary wodnej. System weber.therm WM jest spotykany w różnych wersjach – wełna zwykła oraz wełna lamelowa – które różnią się współczynnikiem λ oraz wytrzymałością na rozrywanie TR (jest to TR10 – TR20 dla wełny zwykłej oraz TR80 dla wełny lamelowej).

Systemem izolacji, który został tak zestawione, by współpracować z wełną mineralną jest weber.therm WM CLASSIC. To technologia z warstwą wykończeniową klasycznych Weber. System weber.therm WM DECOR posiada zaś warstwę wykończeniową z tynku modelarskiego. Takie rozwiązanie tworzy elewację zgodnie z trendami, czyli pod postacią imitacji betonu architektonicznego, muru ceglanego lub też gładkiego wykończenia. System weber.therm WM MINERAL powstaje z wykończeniową warstwą z tynków polimerowo-mineralnych, które wykańcza się farbami fasadowymi marki Weber.

System weber.therm WM GARAGE został stworzony z myślą o izolowaniu stropów dzielących pomieszczenia nieogrzewane od ogrzewanych. Będą to więc takie miejsca, jak stropy garaży, piwnic oraz podziemnych parkingów. Kolejny system – weber.therm WM RENO służy do skutecznego pogrubiania istniejących izolacji, wtedy gdy nie spełniają one wymagań cieplnych oraz wtedy, kiedy techniczny stan przegród jest niezadowalający. Kolekcję systemów weber.therm WM zamyka technologia weber.therm WM CERAMIC, w której zastosowanym wykończeniem elewacji są płyty ceramiczne.

Warto wiedzieć, że prace termomodernizacyjne ścian powinny być prowadzone na budynku o ściśle określonej porze roku. W Polsce odpowiednia dla prac elewacyjnych jest wczesna jesień, jak też późna wiosna. Pogoda podczas aplikowania elewacji ma silny wpływ na późniejsze właściwości, ale też na wygląd fasady budynku. Umiarkowana temperatura i jego wysoka wilgotność spowodują równomierne twardnienie elewacji. Dlatego temperatura powietrza najlepiej, jeśli podczas prac wynosi od +5°C do +25°C. Tak, jak zbyt niska temperatura i zbyt wysoka wilgotność wydłużą czas wiązania tynku, tak zbyt wysoka temperatura z bezpośrednim oddziaływaniem słońca oraz wiatru spowoduje, że tynk zbyt szybko wyschnie.