rekuperacja

Rekuperacja Szczecin – ile kosztuje i jak wygląda montaż rekuperacji

Temat rekuperacji jest obowiązkowym punktem na liście wielu osób, które stoją przed budową nowoczesnego i energooszczędnego domu. O zaletach rekuperacji można przeczytać bardzo wiele artykułów, jednak warto sprawdzić, jak dokładnie wygląda temat rekuperacji w 2021 roku.

Z roku na rok możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie montażem rekuperacji w Szczecinie oraz okolicy. Monterzy firmy Twój-Instalator coraz częściej zajmują się montażem rekuperacji Nibe w Stargardzie, Świnoujściu czy Goleniowie co może świadczyć o wzroście zainteresowania możliwością obniżenia kosztów ogrzewania oraz podniesieniem jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Korzyści, jakie niesie ze sobą montaż rekuperacji, znajdziesz na stronie internetowej www.twoj-instalator.pl, gdzie instalatorzy ze Szczecina poruszyli bardzo szczegółowo tematy związane ze wdrożeniem systemu wentylacji mechanicznej.

Montaż rekuperacji Szczecin – wybierz monterów z Twój-Instalator

Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że montaż rekuperacji jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. O ile rozłożenie kanałów wentylacyjnych czy montaż wybranych elementów rekuperacji nie należy do skomplikowanych czynności, które wymagają wyspecjalizowanej wiedzy to wybór rekuperatora, miejsca jego instalacji, odpowiednie zaprojektowanie kanałów wentylacyjnych wymaga nie tylko znajomości odpowiednich przepisów czy norm dotyczących montażu systemu wentylacji mechanicznej, ale również doświadczenia i sprzętu pozwalającego dokonać pomiaru gotowej instalacji. Tu bardzo duże znaczenie ma końcowe zestrojenie całej instalacji, tak by świeże powietrze docierało i było odbierane z najdalej położonych pomieszczeń względem centrali.

Wybierając montaż rekuperacji z firmą zewnętrzną, warto zwrócić uwagę czy korzystamy z autoryzowanych instalatorów, którzy znają specyfikację wybranego przez nas systemu rekuperacji. Decydując się na rekuperator Nibe czy Buderus, bez wahania możemy skorzystać z firmy Twój-Instalator ze Szczecina, która specjalizuje się w montażu systemów dostarczanych przez tych producentów. Dlaczego wybór autoryzowanych monterów jest tak ważny? Najważniejszą zaletą jest gwarancja jakości wykonania i doboru optymalnych podzespołów czy akcesoriów. Na rynku rekuperacji możemy spotkać kilkadziesiąt firm produkujących systemy wentylacji mechanicznej. Każdy z nich różni się pod względem wydajności i sposobu montażu, dlatego powinniśmy korzystać z monterów, którzy przeszli odpowiednie szkolenie z montażu i kalibracji całych systemów wentylacji. Dzięki temu będziemy mogli kompleksowo wykorzystać możliwości wybranego systemu, integrując go z pompą ciepła czy inteligentnym domem.

Rekuperacja Szczecin – cena montażu rekuperatora i instalacji

Cena montażu rekuperacji składa się z trzech głównych elementów, które definiują jej finalną wielkość. Pierwszym elementem jest rodzaj i wielkość centrali wentylacji z rekuperacją, której zakup może wahać się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Drugim składnikiem ceny jest rodzaj oraz ilość wszelkich akcesoriów jak potrzebujemy do zamontowania rekuperacji. Tu nie można z góry określić jednej ceny dla domów o powierzchni 100, 200 czy 300 metrów kwadratowych, ze względu na szeroki zakres złożoności projektów domów jednorodzinnych. Trzecim elementem składowym ceny rekuperacji dla domu jest jej montaż przez firmę instalacyjną. Tu cena zależy od złożoności projektu, wielkości oraz ilości pomieszczeń, lokalizacji inwestycji, do której monterzy muszą dojechać oraz złożoności samego systemu. W przypadku najprostszej rekuperacji bez możliwości integracji z inteligentnym domem możemy liczyć na niższy koszt montażu. W zależności od tego, czy mieszkamy w Szczecinie, Stargardzie czy miejscowości znacznie oddalonej od głównych miast, gdzie najczęściej możemy spotkać autoryzowanych instalatorów, musimy się liczyć z różnymi kwotami za wykonanie podobnych instalacji systemów rekuperacji. Bardzo często sugerowanie się ceną gotowego systemu rekuperacji, jaki możemy spotkać na grupach czy forach internetowych, prowadzi do błędnej kalkulacji, która może znacząco odbiegać od projektu, jaki jest wymagany w naszym przypadku. Tu warto również wspomnieć o wzroście ceny materiałów, które w ciągu roku mogą zdrożeć o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent. Dlatego bardzo ważne jest zaczerpnięcie wiedzy w miejscu, gdzie możemy liczyć na rzeczową i najświeższą informację. Takim miejscem jest Twój-Instalator Szczecin, gdzie pracują specjaliści w montażu systemów rekuperacji.