gaz

Chcesz ogrzewać dom gazem płynnym? O tym musisz pamiętać!

Wybierając metodę ogrzewania domu, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami, mając przy tym na uwadze swój budżet. Ze względów praktycznych i ekonomicznych coraz więcej osób wybiera jako paliwo grzewcze gaz płynny.

Pozwolenie na budowę nie zawsze jest potrzebne

Decydując się na montaż instalacji zbiornikowej na gaz płynny, nie trzeba składać wniosku o pozwolenie na budowę, jeśli pojemność zbiornika nie przekracza 7 m3. Jak podkreślają przedstawiciele Amerigas, jednego z najważniejszych dostawców gazu płynnego na polskim rynku, na potrzeb gospodarstw domowych są stosowane nieduże zbiorniki. W związku z tym budowa instalacji wymaga jedynie zgłoszenia do starostwa powiatowego. Podlega też obowiązkowym przeglądom.

Zbiornik na miarę konkretnych potrzeb

Planując budowę przydomowej instalacji na gaz płynny, należy dokonać wyboru odpowiedniego zbiornika. Modele naziemne są przeznaczone głównie na duże posesje znajdujące się na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych. Z kolei zbiorniki podziemne lepiej sprawdzają się na mniejszych działkach, gdzie poziom wód gruntowych jest niski. Montaż i konserwacja zbiornika naziemnego są mniej skomplikowane i tańsze niż w przypadku zbiornika podziemnego. 2700 l, 4850 l, 6600/6700 l to pojemności zbiorników, jakie znajdują się w ofercie Amerigas. Opinie 2019 potwierdzają, że usługi tej firmy wyróżniają się wysoką jakością.

Tylko wysokogatunkowe paliwo

Efektywność ogrzewania gazem płynnym jest uzależniona od paru istotnych czynników. Ogromne znaczenie w tym kontekście ma jakość paliwa. Najlepszy gaz płynny, czyli pochodzący od sprawdzonych dostawców, jest wysokokaloryczny i bardzo wydajny. Spala się prawie w stu procentach, przy czym nie powstają substancje szkodliwe dla człowieka i środowiska. Z racji na to, że jest to czyste paliwo, ułatwia utrzymanie urządzeń grzewczych w odpowiednim stanie. Zawartość jednego zbiornika można wykorzystać nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich kuchenka i grill.