praca

Możliwości zatrudnienia przy pracach remontowych i szukanie ofert

Zapotrzebowanie na usługi remontowo-budowlane od lat stoi na wysokim poziomie. W większości miast na portalach ogłoszeniowych znajdziesz co najmniej kilka ofert pracy w tej branży. Kwestią bardziej problematyczną mogą się okazać niezbędne kwalifikacje, ale czy zawsze? Sprawdź, przy jakich pracach remontowych możesz się zatrudnić i gdzie szukać ofert.

Praca przy remontach – kto może ją wykonywać?

Największe zapotrzebowanie na rynku panuje na doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów budowlanych. Nie znaczy to jednak, że ktoś średnio-zaawansowany czy nawet nieposiadający doświadczenia nie może znaleźć pracy w tym sektorze. Fachowcy prowadzący i rozwijający działalność bardzo często szukają dodatkowych rąk do pracy.

Z kolei z racji niskiego odzewu na rynku często proponują pracę także osobom całkowicie niedoświadczonym. Stanowi to doskonałą okazję dla tych, którzy szukają swojego miejsca na rynku pracy lub ludzi, którzy po prostu szukają dodatkowego źródła zarobku.

Ile można zarobić jako pomoc remontowa, a ile jako fachowiec?

Oczywiście zgodnie z realiami rynkowymi im wyższe umiejętności i doświadczenie, tym większe są zarobki. Specjaliści remontowo-budowlani są w stanie w ciągu miesiąca zarobić od 5 do nawet kilkunastu tysięcy. Jeśli zaś chodzi o pomoc remontową będzie to naturalnie mniej. Zarobki jednak mieszczą się najczęściej w przedziale 3-5 tys. “na rękę”, co przy obecnej sytuacji ekonomicznej jest bardzo atrakcyjną stawką.

Warto też zwrócić uwagę na to, że wraz z wydłużaniem się stażu i poprawą umiejętności zarobki będą rosnąć.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracy przy remontach?

W dobie internetu najlepszym sposobem na szybkie znalezienie atrakcyjnej oferty pracy są portale ogłoszeniowe. Przykładowo: Jobimi czy HitPraca. Wystarczy zaznaczyć w witrynie, że interesuje Cię praca Wrocław czy praca Kraków. Natychmiast wyświetli Ci się lista aktualnych ofert pracy. Z racji dużego zapotrzebowania na pewno znajdziesz przynajmniej kilka ogłoszeń, które będą dla Ciebie atrakcyjne.

Jak przekonać do siebie pracodawcę?

Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która szuka pracy przy remontach. Dlatego powinieneś robić wszystko, aby wyróżnić się w oczach pracodawcy na tle innych kandydatów. Nie uciekaj się jednak do tzw. koloryzowania swojego CV. Pisz i rozmawiaj szczerze, starając się dostarczać dowód swoich cech i umiejętności. Przykładowo jeśli twierdzisz, że szybko się uczysz, możesz opisać jakąś sytuację, w której Ci się to przydało i przyniosło efekty. Oczywiście porusz temat tylko wtedy, gdy okoliczności będą odpowiednie.