Gdańsk mieszkania

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – jakie ma zalety?

Zakup nowego mieszkania w Gdańsku opłaca się z wielu powodów. Przede wszystkim jest to świetna lokalizacja – stolica województwa pomorskiego to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do życia i prowadzenia biznesu.

Mieszkanie pod klucz – co to znaczy?

Mieszkanie pod klucz to – mówiąc najprościej – lokum przeznaczone do natychmiastowego zamieszkania. Nie wymaga żadnych prac wykończeniowych – przeważnie trzeba je tylko umeblować, choć niektórzy deweloperzy uwzględniają w swoich ofertach również i ten aspekt. Eksperci z firmy Hossa radzą, aby dokładnie czytać umowy, w których zakres prac wykonywanych w danej nieruchomości jest bardzo precyzyjnie określony.

Mieszkanie pod klucz – oszczędność czasu

Oszczędność czasu to główny powód, dla którego wielu klientów firm deweloperskich decyduje się na gotowe mieszkania. Gdańsk ma pod tym względem świetnie rozbudowaną ofertę – pakiet wykończeniowy można dopasować do indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Do gotowego mieszkania można się szybciej wprowadzić, nie ma też konieczności przeprowadzania czasochłonnego remontu i nadzorowania ekipy remontowej. Najczęściej termin realizacji mieszkania pod klucz jest szybszy niż samodzielne wykończenie wnętrz.

Mieszkanie pod klucz – gwarancja dewelopera

Ogromną zaletą nowych mieszkań jest gwarancja udzielana przez dewelopera. Wszelakie niedociągnięcia wystarczy zgłosić przed podpisaniem protokołu odbioru lokalu – inwestor jest zobowiązany do naprawienia ich bez obciążania nabywcy dodatkowymi kosztami. Deweloperzy udzielają kilkuletniej gwarancji na mieszkania, co jest znakomitym sposobem na zabezpieczenie interesów kupujących.

Mieszkanie pod klucz – gwarancja ceny

Decydując się na zakup mieszkania pod klucz, nabywca od samego początku ma jasność co do ceny nieruchomości. Od samego początku wiadomo, ile będzie ona kosztowała, co daje dużą swobodę w planowaniu budżetu na zakup. Rachunek obejmuje wszystkie prace wykonywane w mieszkaniu – na poszczególnych etapach wykończenia nie są zawierane odrębne umowy.