kompresor tłokowy

Który kompresor tłokowy 50 l najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniego narzędzia, które będzie bezproblemowo zasilać pistolet lakierniczy, urządzenia pneumatyczne czy pompować koła to dość spore wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników, aby wybrać najlepszy możliwy kompresor 50 l.

Jaki kompresor wybrać, aby być zadowolonym?

Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup sprężarki tłokowej 50 l, to przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, do jakich zadań najczęściej będziemy ją wykorzystywać.

Jeżeli urządzenie ma nam służyć do warsztatu samochodowego czy ciężkiego przemysłu oraz różnego rodzaju wymagających prac to należy zdecydować się na zakup kompresora olejowego, który posiada znacznie większą moc, niż standardowa sprężarka bezolejowa w podobnej cenie.

Wydajność urządzenia

Natomiast w przypadku kiedy nie zależy nam na wysokiej wydajności oraz mocy, ponieważ będziemy kompresor wykorzystywać tylko do domowych prac, to bez problemu możemy zamówić najbardziej popularny bezolejowy kompresor.

Warto również pamiętać o tym, że bezolejowe urządzenie będzie nam niezbędne w sytuacjach, gdy na stanowisku pracy wymagana jest wysoka higiena czystości i niedozwolona jest nawet odrobina ilość oleju w sprężonym powietrzu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kompresora tłokowego?

Wybierając odpowiednią sprężarkę tłokową 50 l, należy zwrócić uwagę na:

  • moc,
  • poziom hałasu,
  • wydajność,
  • pojemność,
  • czas napełniania butli.

Odpowiednia moc i wydajność pozwoli nam uzyskać efektywną pracę. W większości przypadków minimum to 200 litrów na minutę.

Duża pojemność zbiornika pozwala pracować dłuższy czas, bez żadnych przerw. W ten sposób nie trzeba co kilka godzin ładować kompresora, co jest w wielu przypadkach, jest dość czasochłonne. Dlatego warto zwrócić uwagę równie na czas napełniania butli.

Istotnym czynnikiem, który decyduje o wyborze konkretnej sprężarki, jest także poziom hałasu. Urządzenia olejowe produkują na natężenie na poziomie 70-75 dB, natomiast bezolejowe są znacznie cichsze, ponieważ głośność pracy wynosi 68 dB, a nawet mniej.

Który kompresor wybrać – stacjonarny czy przenośny?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy sprężarki, która będzie użytkowana na miejscu, czy raczej będziemy chcieli mieć urządzenie przenośne.

Duża i pojemna sprężarka tłokowa to idealne wyposażenie do warsztatów wulkanicznych oraz samochodowych. Decydując się na taki model, trzeba także pamiętać o tym, aby posiadał on długi kabel zasilający oraz przewód ciśnieniowy.

Natomiast kompresor przenośny najlepiej sprawdza się w przypadku lakierowania i malowania. Model ten zdecydowanie ułatwia wykonanie wszystkich najważniejszych czynności.

Mobilny kompresor do mniejszych prac

Wersja mobilna sprężarki powinna być również wykonana z lekkiego materiału, aby cały sprzęt był jak najbardziej poręczny. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystywać urządzenia do wszystkich zadań, które chcemy wykonać, niezależnie od tego czy potrzebujemy takiego rozwiązania w profesjonalnym warsztacie czy w domowym garażu. 

Zakup odpowiedniego kompresora powinien być dobrze przemyślany. Przed dokonaniem ostatniego wyboru należy dokładnie określić swoje potrzeby oraz oczekiwania, a także zapoznać się z funkcjonalnościami i parametrami konkretnych urządzeń.