ekspres do kawy

Filtr wody do ekspresów do kawy RUSSELL-HOBBS

Niektóre dodatki, które są aplikowane do artykułów gospodarstwa domowego (AGD) potrafią mocno poprawić ich funkcjonowanie. Takim właśnie dodatkiem jest filtr wody do ekspresów do kawy Russell-Hobbs. W bardzo dokładny sposób oczyszcza filtrowaną wodę uwalniając ją od wielu zanieczyszczeń pogarszających jakość wykonanej kawy. Inwestycja w dobrej jakości filtr wody do ekspresów do kawy Russell-Hobbs pierwszy krok w stronę przygotowywania idealnej kawy.

Filtr wody do ekspresów do kawy Russell-Hobbs – działanie

Działanie filtra wody do ekspresu nie jest zbyt skomplikowane. Wszystko odbywa się tak naprawdę na prawach grawitacji i prawidłowej budowie filtra. Każdy z nich ma zamkniętą strukturę wewnątrz, które znajdują się składniki filtrujące. To one gwarantują, że woda zostanie uwolniona z negatywnych czynników takich jak metale ciężkie, chlor czy roślinne pestycydy.

Filtr wody do ekspresów do kawy Russel-Hobbs posiada w swojej strukturze węgiel aktywny – wysokiej jakości absorbent, którego zadaniem jest pochłanianie wcześniej wspomnianych elementów. Wykorzystywany jest nawet do odtruwania ludzi, którzy spożyli zbyt duża, toksyczną dawkę medykamentów – dlatego jego działanie naprawdę jest silne. Węgiel aktywny jednak ma również wady – nie żyje wiecznie. Dlatego po przepłynięciu przez jego granulki dużej ilości wody jego parametry filtracyjne mogą zmniejszyć się do zera. Po prostu wyczerpie swoje właściwości nie mogąc zmieścić w sobie większej ilości zanieczyszczeń. Wtedy przychodzi czas na wymianę filtra na nowy.

Wymiana filtra wody do ekspresu

Wymiana filtra wody do ekspresu nie jest skomplikowana. Filtr najczęściej znajduje się zaraz pod(bądź nawet w zabudowie) zbiornika na wodę. Wykręca się go ręką w stronę odwrotną do ruchu wskazówek zegara. Następnie filtr wyciąga się i wyrzuca do kosza. Nowy filtr wyjmuje się z foli i wkręca w miejsce starszego – to wszystko! Od teraz można znów przez długi czas cieszyć się zdrową, smaczną, przefiltrowaną wodą.