Poradnik dla budujących dom – MURATOR doradza

Czeka nas budowa lub remont domu? Chcemy samodzielnie przeprowadzić część prac? A może pragniemy powiększyć swoją wiedzę, co pozwoli nam uniknąć ewentualnych błędów w trakcie inwestycji? W tych i wielu innych sytuacjach powinniśmy sięgnąć po profesjonalny poradnik MURATORA. Znajdziemy w nim cenne wskazówki, które ułatwią nam realizację całej inwestycji – począwszy od zakupu działki, przez wybór projektu domu oraz przeprowadzenie kolejnych etapów robót. Co w nim znajdziemy?

Poradnik MURATORA dla kupujących działkę pod budowę

Nie mamy jeszcze działki pod budowę? Żeby dokonać najlepszego wyboru podczas przeglądania dostępnych ofert, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź decyzji o Warunkach Zabudowy. Determinują one bowiem możliwy kształt budynku oraz są cenną wskazówką, jaki projekt domu można będzie zrealizować na wybranej posesji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy sprawdzić księgę wieczystą, upewniając się, czy nie ma wpisów na hipotece nieruchomości oraz innych współwłaścicieli, o których nie wspomniała osoba sprzedająca teren. W poradniku MURATORA przeczytamy również, jakie są najczęściej popełniane przez inwestorów błędy – co pozwoli nam uniknąć ewentualnych pomyłek podczas zakupu działki.

Wybór projektu domu z poradnikiem MURATORA

Tuż po zakupie działki kolejną ważną decyzją będzie wybór projektu domu. W kolekcji na stronie https://projekty.muratordom.pl czekają na nas tysiące propozycji, które bez trudu dopasujemy do posiadanej nieruchomości gruntowej. Jak pośród tak wielu rozwiązań wybrać to idealne? Powinniśmy zastanowić się, czy nasze potrzeby lepiej zaspokoją obiekty małe i tanie w budowie, czy raczej okazałe – ale droższe w realizacji – rezydencje. Weźmy pod uwagę nie tylko metraż, ale także ilość kondygnacji czy stylistykę budynku. Chcemy zminimalizować urzędowe formalności? W katalogu pracowni czekają na nas projekty domów bez pozwolenia, które wzniesiemy wyłącznie na podstawie zgłoszenia. A może interesują nas obiekty mieszkalne na wąską działkę bądź spełniające warunki energooszczędności lub pasywności? Jak dobrać je do właściwości terenu czy własnych preferencji – przeczytajmy blog budowlanym MURATORA.

Budowa krok po kroku zgodnie z radami MURATORA

Informacje ujęte w poradniku MURATORA będą przydatne także dla inwestorów przystępujących do realizacji kolejnych etapów prac. Po przeczytaniu artykułów poszerzymy swoją wiedzę na temat robót, jakie są prowadzone podczas stanu zerowego oraz surowego otwartego i zamkniętego. Poznamy najpopularniejsze technologie OZE, które pozwolą nam obniżyć bieżące koszty eksploatacyjne. Z poradnika dowiemy się również, jak w estetyczny i trwały sposób wykończyć elewację budynku oraz jaki sposób ogrzewania wybrać. Dzięki temu wzniesienie i urządzenie domu stanie się dla nas łatwiejsze, a ryzyko popełnienia kosztownych błędów zostanie zminimalizowane.

Powoli przymierzamy się do zakupu projektu domu? A może już prowadzimy prace budowlane i poszukujemy rzetelnej wiedzy na ich temat? Wiele cennych rad i informacji znajdziemy w poradniku MURATORA. Korzystając z ujętych w nim wskazówek łatwiej wybierzemy idealną działkę i projekt domu oraz zrealizujemy najważniejsze roboty, z każdym dniem zbliżając się do przeprowadzki do wymarzonego domu.

Zdjęcie: Projekt domu A105 – Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów jednorodzinnych od MURATORA – projekty.muratordom.pl