nauszniki ochronne

Nauszniki ochronne i rękawice skórzane robocze- odzież ochronna to konieczność

Read Time:1 Minute, 52 Second

W wielu branżach pracownicy muszą być wyposażeni w specjalistyczną odzież roboczą. Praca w szczególnych warunkach wymaga bowiem odpowiedniej ochrony. Odzież robocza to pojęcie, które obejmuje swoim zasięgiem takie akcesoria robocze jak rękawice skórzane robocze czy nauszniki ochronne. Przepisy BHP bardzo dokładnie określają kto i w jaki sposób ma użytkować odzież roboczą. Odzież robocza jest ważna między innymi dla osób pracujących w branży budowlanej.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Nauszniki ochronne– kto i kiedy powinien je nosić
  • Dlaczego odzież robocza jest tak ważna podczas pracy w szczególnych warunkach

Odzież ochronna taka jak nauszniki ochronne czy rękawice skórzane robocze, ma za zadanie ochraniać pracownika wykonującego obowiązek pracy w trudnych warunkach. Ma chronić pracownika przed ewentualnymi urazami w trakcie pracy.

Dlaczego odzież robocza jest tak ważna i pracodawcy powinni o niej pamiętać?

Odzież robocza jest bardzo ważna niemal w każdej branży. W zależności od tego czym zajmuje się firma a potrzebuje odzieży roboczej, to w interesie pracodawcy leży zapewnienie pracownikom pełnego dostępu do odzieży roboczej. Do odzież roboczej zaliczamy między innymi spodnie i kurtki robocze, kaski, kamizelki odblaskowe, rękawice skórzane robocze ,okulary ochronne czy obuwie robocze. Odzież ochronna powinien zakupić pracodawca. Bez trudu kupimy odzież ochronną          zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Odzież ochronną nabędziemy w przystępnych cenach. Jest produkowana z ujętych w przepisach BHP tworzyw i materiałów, które zapełniają jej trwałość.

Nauszniki ochronne- kto i kiedy powinien je nosić?

Nauszniki ochronne służą do ochrony naszych uszu w trakcie prac, które mogą spowodować jego uszkodzenie. Uciążliwy hałas dla niechronionych uszu może być bardzo szkodliwy. Dlatego w miejscach, gdzie pracownicy narażeni są na jego działanie, zaleca się, aby używali oni nauszników ochronnych. To jedna z najskuteczniejszych metod ochrony naszego słuchu. Dla ludzkich uszu komfortowy jest poziom 50 dB. Taki hałas generuje na przykład woda przepływająca w rzece. Nieprzyjemnie dla naszych uszu robi się już na poziomie od 105d o 118 dB. Z kolei bol nasze uszy mogą odczuwać przy hałasie o natężeniu 130 dB. Tak wysoki poziom hałasu generuje między innymi młot pneumatyczny, dlatego tak ważne jest, aby pracownicy branży budowlanej stosowali nauszniki ochronne. Na polskim rynku znajdziemy nauszniki ochronne różnego typu- między innymi pasywne lub aktywne. Należy je dobierać w zależności od natężenia hałasu w danym środowisku pracy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *