antena

Montaż anteny satelitarnej – dlaczego warto zlecić?

Telewizja satelitarna to doskonały wybór dla osób, które w zaciszu własnego domu pragną mieć dostęp do dużej liczby kanałów i programów. W celu jej uzyskania należy zamontować na dachu budynku specjalną antenę satelitarną, czyli konstrukcję przystosowaną do odbioru sygnału z kosmosu. Zaleca się powierzenie tego zadania wykwalifikowanym fachowcom. 

Doświadczenie odgrywa kluczową rolę 

Instalacja anteny satelitarnej tylko z pozoru jest zadaniem łatwym. Wymaga bowiem przeprowadzenia szeregu czynności na sporej wysokości (od 3 do nawet 6 metrów), co stwarza bezpośrednie zagrożenie w postaci upadku na ziemię i doznania poważnego uszczerbku na zdrowiu (np. złamania nogi, urazu kręgosłupa). W skrajnym przypadku może nawet dojść do utraty życia. Dlatego optymalne rozwiązanie to zatrudnienie specjalistów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie w omawianym zakresie i jednocześnie dysponują narzędziami zwiększającymi poziom bezpieczeństwa. Mowa tutaj choćby o drabinach teleskopowych, podnośnikach koszowych, uprzężach dwupunktowych, linach samozaciskowych, kaskach ochronnych na głowę czy akcesoriach mocujących. Pomoc ze strony ekipy profesjonalnych monterów stanowi gwarancję prawidłowego działania telewizji, a także znacznej oszczędności cennego czasu. Pamiętajmy, że antena musi być dobrze ustawiona oraz solidnie przytwierdzona we właściwym miejscu, tak aby sygnału nie zakłócały drzewa, pobliskie obiekty budowlane ani inne wysokie elementy. W przeciwnym razie należy się liczyć z uciążliwymi problemami w odbiorze poszczególnych kanałów czy kiepską jakością obrazu lub dźwięku. 

Kilka dodatkowych korzyści 

Niewątpliwą zaletą wynikającą z zaangażowania fachowców do montażu anteny satelitarnej – https://getmon.pl/montaz-anten-wroclaw/ – jest możliwość zasięgnięcia rzetelnej porady w kwestii obsługi całego zestawu i konfiguracji dekodera. Niweluje to ryzyko popełnienia potencjalnych błędów skutkujących awariami wymagającymi naprawy. Na uwagę zasługuje również oszczędność środków finansowych (nie trzeba samodzielnie kupować narzędzi monterskich) i ułatwione skorzystanie z okresowego przeglądu technicznego czy konserwacyjnego (zawarcie ustnej umowy ze specjalistami po wykonanej przez nich pracy). Na koniec warto podkreślić, że instalacja anteny satelitarnej trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i obejmuje pięć istotnych etapów, do których zaliczamy:

  • ustalenie odpowiedniego miejsca
  • przygotowanie przewodu o konkretnej długości
  • zamocowanie masztu nośnego na elewacji i osadzenie na nim talerza 
  • podłączenie kabla 
  • skierowanie konstrukcji w stronę nadajnika multipleksu