mieszkanie inwestycyjne

Mieszkanie inwestycyjne w Gdańsku – czy warto je kupić?

Wiele osób planujących zakup mieszkania w celach inwestycyjnych wybiera Gdańsk. Jest wiele przesłanek przemawiających za tym miastem – stolica województwa pomorskiego to jedno z najlepszych w Polsce miejsc do życia oraz prowadzenia biznesu.

Mieszkanie inwestycyjne w Gdańsku – na co zwrócić uwagę?

Decyzja o zakupie mieszkania w celach inwestycyjnych musi być dobrze przemyślana. Jest mnóstwo kwestii, jakie należy mieć tutaj na względzie. Przede wszystkim należy się zastanowić, do jakiej grupy docelowej będzie skierowana oferta najmu oraz jaki rodzaj najmu wchodzi w rachubę – krótko- czy długoterminowy. Pod innym kątem rozpatruje się lokalizację i oraz powierzchnię nieruchomości w kontekście wynajmu dla studentów, a pod innym dla turystów, rodzin z dziećmi czy osób podróżujących w celach służbowych. Mając to wszystko na uwadze, należy sprawdzić, co proponują deweloperzy. Gdańsk ma pod tym względem bardzo rozbudowaną ofertę, ponieważ nieustannie są tu realizowane inwestycje z zakresu budownictwa mieszkaniowego.

Mieszkanie inwestycyjne w Gdańsku – gdzie kupić?

To, gdzie kupić inwestycyjne mieszkanie w Gdańsku, w bardzo dużej mierze zależy od dzielnicy. Nowe lokale powstają zarówno w centrum i leżących niedaleko dzielnicach, jak i na obrzeżach miasta. Przykładowo pod wynajem dla rodzin świetnie nadają się mieszkania na osiedlu Wiszące Ogrody – za tym przedsięwzięciem stoi firma Hossa. Osiedle jest doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami Gdańska, a dodatkowym jego atutem są liczne trasy pieszo-rowerowe i tereny rekreacyjne. Z kolei na wynajem dla studentów i biznesmenów najlepiej kupić mieszkanie usytuowane bliżej centrum. Turyści natomiast preferują lokale znajdujące się w bezpośrednim pasie nadmorskim.

Mieszkanie inwestycyjne w Gdańsku – jaki standard?

Standard mieszkania musi być adekwatny do potrzeb i oczekiwań docelowej grupy najemców. Deweloperzy mają w ofercie lokale wykończone pod klucz oraz w stanie surowym, do wykończenia we własnym zakresie. Im lepsza jakość materiałów, tym wyższy standard – a tym samym większa stawka za wynajem.