Hurtownia styropianu

Hurtownia styropianu Szczecin – profesjonalne ocieplenie elewacji budynku

Wybór termoizolacji nie należy do najprostszych. Powodem tego jest bardzo bogata oferta na rynku, duża podaż rozmaitych styropianów, wielu różnych producentów itd. Każdy styropian jest inny, bowiem różnią się one ceną, grubością, a nawet przeznaczeniem. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę? Czym się kierować? Gdzie się udać mieszkając w Szczecinie? Właśnie te wątpliwości chcielibyśmy rozwiać w poniższym artykule. Przeczytaj go koniecznie i dowiedz się, jak zdobyć styropian idealny.

Styropian – cena i grubość

Zacznijmy od tego, że dobry styropian nie zawsze jest tani. Nie sugeruj się zatem niższą ceną, bo później możesz ubolewać nad swoim wyborem. Poza tym cena cenie nie zawsze jest równa. Wyobraź sobie taką sytuację, że wchodzisz do sklepu i widzisz dwa różne opakowania styropianu w tej samej cenie. Czy to oznacza, że możesz wybrać dowolny produkt? Oczywiście, że nie. Jeżeli możemy ci coś doradzić, to zawsze sprawdzaj, co jest w środku. W tym przypadku może okazać się, że porównanie dwóch opakowań pod względem nie tylko ceny, ale także innych czynników, wykaże prawdziwe różnice między tymi dwoma produktami. Na pierwszy rzut oka masz dwie identyczne paczki, ale w jednej może być 6 kostek styropianu, a w drugiej 10. W takiej sytuacji cena przestaje być identyczna, prawda? Ze względu na różnice w grubości styropianu, decydując się na te pierwsze opakowanie, musisz kupić więcej paczek tego produktu i tym samym ponieść większe koszty.

Jak kupować styropian – parametr lambda

Wiesz już, że musisz zwracać uwagę na cenę, ale w odniesieniu do grubości, czyli sprawdzać, czy cena jest podana ogólnie za paczkę, czy może za metr sześcienny, albo jeszcze coś innego. Jest to bardzo ważne, aby dobór styropianu był racjonalny i właściwy. Kolejnym czynnikiem, na który musisz zwracać uwagę, jest także jakość styropianu. Co ciekawe, zdarzają się takie przypadki, że to ten cieńszy styropian jest tym właściwym, lepszym, skuteczniejszym. Jak to możliwe? Ponieważ nie wolno kierować się grubością styropianu, a parametrem lambda. Im niższy wskaźnik, tym lepiej styropian chroni twój dom przed utratą ciepła i tym skuteczniej obniża twoje rachunki za ogrzewanie zimą. Nie jest więc ważne, ile tego styropianu masz, lecz jaką jakość dany produkt posiada. I to jest czynnik, którym trzeba się zainteresować w hurtowni styropianu. Cieńszy styropian, ale z właściwie dobranym, niskim, współczynnikiem lambda pozwala cieszyć się ciepłem, gdy za oknem mróz, ale jednocześnie daje przyjemny chłód latem, gdy na dworze panuje upał. Ponadto, idealny styropian gwarantuje także oszczędność, dlatego warto odwiedzić hurtownię styropianu w Szczecinie i dostosować izolację do swoich potrzeb.

Gdzie kupić styropian – transport

Następna bardzo ważna rzecz to transport. Wspomnieliśmy, że dobrym miejscem do kupowania styropianu jest hurtownia, dlaczego? Ponieważ w większości przypadków hurtownie oferują darmową dostawę materiałów na budowę. Zapewne pomyślałeś sobie, że dopłacenie kilku złotych to nie problem. Rzecz w tym, że transport nie kosztuje mało, są to kwoty często przewyższające nawet tysiąc zł. Czy nie lepiej więc rozejrzeć się za blisko położoną hurtownią i tym samym oszczędzić pieniądze? Nie ignoruj tego czynnika albo chociaż zapytaj sprzedawcę przed zakupami, ile wyniosą koszty transportu. Może się bowiem okazać, że zrobienie zamówienia bez tej wiedzy spowoduje przepłacenie. My jako rozsądni, oszczędni i bardzo praktyczni ludzie, na pewno tego nie chcemy, prawda? Zapłacenie więc tyle samo za transport, co za same zakupy nas nie interesuje. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest przejrzenie ofert w Internecie i wybranie najrozsądniejszej.

Kolor styropianu

Jako ciekawostkę dodajmy także, że masz do wyboru dwa rodzaje styropianu, tzn. trwalszy grafitowy, który nie nasiąknie ci wodą oraz nie ulegnie pleśni, uszkodzeniu czy grzybowi, albo zwykły biały, tradycyjny. Ponadto, jeżeli zastanawiasz się, jak lepiej dopasować płyty i uniknąć niebezpieczeństwa powstania mostków termicznych, polecamy ci styropian frezowany.

Styropian elewacyjny
Największą popularnością cieszy się obecnie styropian elewacyjny, który uznaje się za najprostszy w montażu, bardzo skuteczny, oszczędny, ekologiczny i niedrogi. Jeśli zatem chcesz znać naszą opinię na temat najlepszego materiału termoizolacyjnego, to zdecydowanie jest nim styropian elewacyjny.

Najlepsza hurtowania styropianu

Tak, jak już wspomnieliśmy, przed zakupem styropianu najlepiej jest zawsze przejrzeć oferty w Internecie, porównać je i wybrać najlepszą z nich. Zwróć uwagę zwłaszcza na hurtownie styropianu, które z reguły proponują darmową dostawę materiałów pod same drzwi twojego domu lub innego budynku. Nie bój się jednak porównywać i zestawiać kosztów różnych placówek, także wielopowierzchniowych sklepów.
Mimo wszystko warto zdawać sobie sprawę z tego, że mała hurtownia, nazwijmy ją lokalną, musi zawalczyć o klienta, tym samym proponując niskie ceny, dogodne warunki umowy, komunikatywne i bardzo pomocne podejście do klienta ze strony pracowników, a także bardzo korzystne promocje.

Styropian Swisspor – hurtownia Szczecin

Jeżeli nie masz doświadczenia, polecamy zwłaszcza styropian Swisspor. Przejrzyj ofertę tej firmy np. dostępną online, a na pewno nie pożałujesz.