drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne – na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze

Nabywając drzwi zewnętrzne do naszego domu, mieszkania, firmy lub też budynku użyteczności publicznej nie powinniśmy kierować się wyłącznie ich ceną. W niektórych przypadkach może się ona wydawać ponadprzeciętnie korzystna, jednakże po bliższych oględzinach lub też po kilku miesiącach nieprzerwanego użytkowania mogą zacząć wychodzić na jaw ich mankamenty.

Aby ich uniknąć, przed złożeniem ostatecznego zamówienia upewnijmy się, że produkt na który pragniemy wydać nasze ciężko zarobione pieniądze zabezpieczy nas w sposób zadowalający przed dostępem do obiektu osób nieupoważnionych, jak również przed nadmiarem hałasu oraz przed chłodem, który to daje się we znaki szczególnie w mroźne zimowe wieczory.

Przede wszystkim przeanalizujmy zastosowane w produkcie moduły zabezpieczające. Jak mówią fachowcy z firmy Eko Okna S.A. warto wiedzieć, że w obecnych czasach włamywacze stają się coraz sprytniejsi oraz dysponują wysoce zaawansowanymi narzędziami, przy pomocy których mogą oni obrabować nasz dom lub biuro podczas naszej nieobecności. Aby tego uniknąć konieczne będzie wyposażenie drzwi zewnętrznych w coś więcej niż tylko pojedynczy zamek. Doskonale w tej kwestii zdaniem ekspertów sprawdzają się specjalistyczne zawiasy antywłamaniowe, których wyważenie bez znacznej wprawy oraz powodowania słyszalnego w okolicy hałasu jest niemalże niemożliwe. Warto również, aby same drzwi wykonane były z co najmniej kilku warstw odpornego na uszkodzenia mechaniczne i deformacje materiału, bowiem to właśnie on będzie stanowił główną linię obrony oddzielającą korytarz lub podwórze od naszych czterech ścian i znajdujących się w ich wnętrzu kosztowności.

Bezpieczeństwo to jednakże nie wszystko – liczy się także komfort jaki są w stanie zaoferować nam drzwi zewnętrzne. Aby był on jak największy, warto zaopatrzyć się w renomowanym sklepie internetowym lub stacjonarnym w produkt, który może pochwalić się bardzo wysokim współczynnikiem izolacji termicznej, co z kolei pozwoli nam na poczynienie znacznych oszczędności w sezonie zimowym. Drzwi takie nie będą dopuszczać do wnętrza chłodnego powietrza oraz utrzymają temperaturę panującą w poszczególnych pomieszczeniach, dzięki czemu znacznie ograniczone zostaną koszty, które w przeciwnym wypadku musielibyśmy ponieść na dogrzewanie pokoi lub też na zakup dodatkowego opału – szczególnie w sytuacji, kiedy zima trwać będzie znacznie dłużej niż początkowo zakładali to synoptycy.

Ostatnim z aspektów na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest optymalny współczynnik izolacji akustycznej. Zagwarantuje on, że do wnętrza naszego domu, firmy lub budynku użyteczności publicznej nie będą docierać nieprzyjemne dźwięki z zewnątrz, które mogą utrudniać, a niejednokrotnie uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Nie wahajmy się dopłacić od kilku do kilkunastu złotych za nieco droższe drzwi wejściowe, które to producent oferuje z dodatkową warstwą izolacyjną – jesteśmy wręcz przekonani, że ten dodatkowy wydatek konsument doceni o wiele szybciej niż mógłby się tego spodziewać, na przykład w sytuacji, gdy po drugiej stronie ulicy rozpoczną się hałaśliwe prace budowlane lub roboty drogowe!