dom

Bramy garażowe- co warto wiedzieć przed zakupem?

Posiadania domu z ogrodem, a dodatkowo również i działki to swoisty wyznacznik luksusu oraz prestiżu, który podświadomie chce osiągnąć każdy z nas. Nic w tym dziwnego, gdyż w momencie kiedy posiadamy garaż, automatycznie możemy czuć, że nasze auto jest w pełni bezpieczne i osłonięte przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niemniej jednak pojawia się również kwestia ochrony auta i rzeczy zgromadzonych w garażu przez “nieproszonymi gośćmi”. Wiemy bowiem dobrze, że zło nigdy nie śpi, a nasz samochód w niezamkniętym garażu może stać się niezwykle łakomym kąskiem. Wobec tego konieczne okazuje się wybranie odpowiedniej bramy garażowej. Jednak co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Brama garażowa musi być solidna

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu bramy garażowej, warto sprawdzić, czy została ona wykonana z niezwykle solidnego i odpornego materiału. Wobec tego warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, że brama garażowa może być wykonana z:

  • blachy falistej- wówczas koniecznie trzeba sprawdzić, czy jest ona ocynkowana, a tym samym zabezpieczona przed korozją
  • sklejki drewnianej- to dość lekka brama garażowa, jednak nie odznacza się ona zbyt wysoką solidnością
  • litego drewna- to jedna z droższych i bardziej eleganckich bram garażowych. Warto zwrócić uwagę na to, że powinna być ona polakierowana i zabezpieczona przed ewentualnymi szkodnikami

Zwykle najczęściej decydujemy się na bramy garażowe Katowice i okolice wykonane z blachy, z tego względu, że cechują się one ponadprzeciętną solidnością, a równocześnie także i niską cenę.

Wybierz bramę garażową prostą w obsłudze

Na rynku obecnie dominują bramy garażowe na prowadnicach z siłownikami. Wówczas ich otarcie następuje przez podniesienie bramy za uchwyt i delikatne pchniecie jej ku górze, analogicznie zamykanie odbywa się poprzez pchnięcie bramy do dołu. Jeśli jednak zależy nam na ponadprzeciętnej wygodzie śmiało możemy postawić na bramy automatyczne sterowane pilotem. Wówczas zarówno jej otwarcie jak i zamknięcie będzie obywało się przy pomocy jednego kliknięcia.

Odpowiednie design bramy garażowej

W przypadku kiedy decydujemy się na bramę garażową wykonaną z blachy falistej, warto wiedzieć, że może być ona pomalowana metodą proszkową na różnorodne kolory. Wówczas istotne jest to, by pasował on pod kolor elewacji domu lub garażu. Wówczas brama garażowa nie tylko będzie zabezpieczać nasz pojazd, ale jednocześnie doda nieco wartości estetycznej do całej przestrzeni wokół domu. W przypadku bram garażowych z drewna, również możemy wybrać ich odpowiedni odcień.